«Міцні зелені обійми»

27 квітня, 16:29

У Бельґії ліси із квітами-дзвіночків можуть стати «протиотрутою» стресів. Науковці назвали цю екосистему ідеальним тоніком для психіки.

Про незвичне відкриття повідомив студент-ботанік Жиль Ґуй із Коледжу Де Блаар в автономному регіоні Фландрія, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Він шукав чарівні фіолетові дзвіночки, які підіймають свої головки щовесни під листям бука, який розпускається у бельґійському лісі Галлербос.

Щорічне буяння фарб, яке приваблює натовпи туристів з усього світу. У цей квітневий час, сповнені стресу та занепокоєння через війни, економічні загрози та інші напруження, вказана екосистема, яка може бути не одною у країні, надає присутнім дивовижне відчуття спокою.

«Я помічаю, що пребуваючи у Галлербосі у моїй голові багато тиші. Так, це допомагає мені зберігати спокій у думках, насправді просто відвертаю увагу від усього, що відбувається довкруж. Я і ті, хто поруч, віднаходимо у лісі із цими дзвіночками ледь не буддистську нірвану», — сказав 26-річний Жиль Ґуй.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що там, де була Сахара, тепер пальмовий «гай фараонів». Супутники показали, як уряд Єґипту спільно з європейськими екологами озеленюють пустелю; масштаби проєкту дійсно вражають.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
У класичній заповідній зоні обов'язково присутнє невтручання у процеси природи. А саме не менше 75% від загальної площі національного парку.
29.09.2024, 19:58
Кримінал
На території лісництва було незаконно зрубано понад 1200 дерев різних порід та діаметрів.
10.01.2024, 16:18
Життя
Бджоли на межі: чому людству загрожує харчовий колапс.
вчора, 11:45
Життя
Такі препарати, як «Ozempic», здійснили революцію у лікуванні ожиріння. Саме тому зараз очолюють рейтинги у галузі охороні здоров'я.
вчора, 08:25
Життя
Поки у східній і південній частинах України точаться бої проти московитів, у тилу на західній — ганебне свавілля. Рейдери привласнюють гори.
18 травня, 15:12
Життя
Океанічне дно нашої планети вивчили незрівнянно менше, ніж поверхню Марса. Фактично, людство не бачило ще близько 99% морського дна.
13 травня, 20:31