Created with Sketch.

Міфи та правда про зимову сплячку

11.02.2023, 19:27
Фото: Facebook

Виявляється, ведмеді взагалі не впадають у сплячку, тá й лапу не смокчуть, як нам із дитинства втовкмачують дорослі чи різнорідні казкарі.

У науці так звану "зимову сплячку" називають глибоким сном, до якого зазвичай схильні жаби, їжаки, черепахи, але не велети вагою 150-200 кілограмів.

За твердженням біологів, у цей час тварина переводить свій організм у режим максимальної економії власних (внутрішніх – прим. ред.) ресурсів:

Голод, холод чи будь-який інший подразник із легкістю розбудять клишоногого, навіть, якщо за межами його барлогу буде заметіль чи хуртовина.

Тож, за фактом, ведмедики не впадають у сплячку, але впадають у дуже міцний сон, який може перерватися за потреби організму тварини.

Водночас вийти на "дожер" у ведмедя не вийде, оскільки взимку йому просто нема чого їсти; тому перед тривалим сном він від'їдається як не в себе.

Попри репутацію "господаря тайги", полюванням і риболовлею звір займається рідко – тільки ¼ всього з'їденого ним припадає на м'ясо, рибу!

Основа ведмежого раціону: коріння, пагони, ягоди, шишки та навіть комахи; клишоногому потрібно наїсти не менш як 15 сантиметрів жиру, а це майже 25% ваги.

Якщо ж раптом не вистачить – "сплячка" припиниться достроково, і голодний, а головне, злий ведмідь піде шукати їжу у зимовому лісі.

Також слід зауважити, – ведмеді не смокчуть свої лапи, адже річ у тім, що у середині сплячки на подушечках лап оновлюється шкіра, вона починає моторошно свербіти.

Аби припинити неприємні відчуття, ведмедик уві сні намагається цей свербіж зменшити й облизує свої лапи; ось і весь секрет.

Читайте також
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАВУ
Життя
Загадкове зникнення герцога де Бофора
Історія
Створені розумом: гіпотеза про людство як давній штучний інтелект
Історія
Які таємниці досі приховує долина Наска?
Історія
Звідки з'явилися цивілізації майя та ацтеків?
Історія
Перша людська цивілізація
Книги