Мільйони і дружба з олігархами: як заступник голови Мінагрополітики Мартинюк наживається на українцях

ПОЛТАВА
23.09.2018, 08:44

Перший заступник голови Мінагрополітики Максим Мартинюк досяг чергових успіхів на ниві реформування, і мова йде не тільки про сільське господарство, а й про сімейний бізнес.

Прибуток рідних заступника міністра зростає пропорційно доходам найбільших гравців ввіреного йому агросектора, що не може не дивувати. І зростання прибутку не в останню чергу завдяки старанням відомства, де Мартинюк грає аж ніяк не другорядну роль.

Прикриваючись євроінтеграційними гаслами, Мартинюк закуповує у агробаронів продукцію за європейськими цінами. В обмін олігарх Косюк отримав за рішенням комісії 187,5 млн гривень дотацій від держави.

Саме в той момент, коли Мінагрополітики обсипав щедрістю скандального олігарха, приємна дрібниця сталася в родині Мартинюка. Згідно з відкритими даними, 21 липня його дружина стала власницею ТОВ “Архпроект-Мінімакс”, а через п’ять днів призначила себе директором даного підприємства. Однак, Ірина Мартинюк не захотіла називати вартість покупки.

Дана компанія, згідно з даними реєстру, була створена в далекому 1997 році в одному з районів Києва. До Мартинюк організацією володіла якась Харченко Олександра. Основний профіль діяльність “Архпроект” – будівництво житлових і нежитлових будівель. Незважаючи на те, що компанія була зареєстрована 20 років тому, інформації про її ділову активність у відкритих джерелах взагалі немає.

І ця організація далеко не перший досвід дружини замміністра в бізнесі. У 2009 році його дружина заснувала ТОВ “112 Ріел Естейт”, статутний фонд якої становить понад $ 100 тисяч. Компанія була агентством нерухомості, яке надавало послуги з “підготовки будівництва приміщень”. Фірма зареєструвалася на вулиці Лютеранська, 15 / а, де до неї були “прописані” понад півсотні інших юросіб.

У родині Мартинюка так і не розповіли, звідки у дружини держчиновника такі гроші для відкриття власного бізнесу. Бізнес-інтереси Мартинюків поширюються не тільки на нерухомість, але і на кілька екзотичних видів підприємництва. Так, в 2013 році Ірина зареєструвала нову організацію з фондом в 1,17 млн, що надавала, м’яко кажучи, дивні послуги.

Подібний бізнес може приносити непоганий прибуток, особливо, коли через нього відмивають гроші. Мартинюка досі вважають “сірим кардиналом” Державної архітектурно-будівельної інспекції, якою зараз керує його ставленик Олексій Кудрявцев.

Не виключено, що збільшення статків Мартинюків пов’язано з ростом сум субсидій, яке відомство видає українським агробаронам. Незважаючи на державну посаду, Мартинюк продовжує декларувати мільйони в якості річних доходів. У декларації за 2017 рік вказано, що за дванадцять місяців він отримав у відомстві 396 тисяч гривень. Але в графі річні доходи вказана сума в розмірі 3,4 млн грн. Загальні заощадження подружжя, таким чином, збільшилися до 16,5 млн. Але 15,8 мільйона Мартинюк вирішив переписати на свою дружину, щоб зайвий раз не привертати увагу силовиків.

Крім цього, в декларації сказано, що сім’я Мартинюків позичила якимось третім особам майже 13 мільйонів. Тому, якщо врахувати ці дані, то загальний капітал заступника міністра становить майже 30 мільйонів. Шкода, що НАЗК сьогодні не може привітати Мартинюка з потраплянням в клуб доларових мільйонерів.

Читайте також:
Музейне життя міста стає все більш різноманітним.
18 січня, 19:55
Посадовців звинувачують за ст. 367 КК України.
17 січня, 15:25
До Полтави завітало близько 200 учасників із різних куточків України.
17 січня, 11:48
СБУ розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 КК України.
17 січня, 11:25
Далекий родич сестри Панаса Мирного (Рудченка) безкоштовно передасть Гадяцькій громаді родинну садибу.
17 січня, 11:20
Минулого тижня екснардеп визнав причетність до організації видобутку.
17 січня, 10:43