Мінфін США наполягає на одноосібному грабунку корисних копалин України

ЕКОНОМІКА
24 лютого, 06:03
Мінфін США наполягає на одноосібному грабунку корисних копалин України
Фото: Останній Бастіон

Не варто загравати одночасно із кровожерливим звіром і малювати «гарантії», що звір не з'їсть жертви. Боневтік Хєрпіду вчергове помилився.

Американський міністр фінансів Скотт Бессент на шпальтах видання Financial Times поділився ключовими аспектами угоди, що має бути укладена між Києвом і Вашинґтоном щодо рідкісноземельних металів. Зокрема, умови партнерства передбачають наступне:

  • доходи, отримані від видобутку корисних копалин, розвитку інфраструктури та інших активів, спрямовуватимуть до фонду, зосередженому на довгостроковій реконструкції та розвитку України;
  • США лишають за собою економічні та управлінські права у майбутніх інвестиціях, а також пильно стежитимуть за намірами корупціонерів покласти око на ресурси.

«Залучення США не залишить місця для корупції та інсайдерських угод. Коли був у Києві, я зустрічався із багатьма американськими компаніями, які роками працюють в Україні. Поспілкувався із тими, хто готовий підтримати українську економіку через справедливий і міцний мир.

Умови цього партнерства мобілізують американські таланти, капітал, високі стандарти та управління для прискорення відновлення України та посилають чітке повідомлення росії. Воно полягає у тому, що тільки США інвестують у вільну та квітучу Україну у довгостроковій перспективі», — зауважує Бессент.

Одночасно очільник мінфіну США пояснив, що уряд у Вашинґтоні не планує отримувати права власності на фізичні активи України та не накладатиме нові боргові зобов'язання на Київ. Надходження від майбутніх потоків доходів реінвестують у ключові сектори, зосереджені на розблокуванні активів зростання України.

«Новаторський підхід президента Дональда Трампа представляє нову модель продуктивного міжнародного партнерства. Давайте також уточнимо, чим це не є: США не обтяжуватимуть Україну додатковими боргами», — підкреслив Бессент.

Міністр виокремив той факт, що ініціаторами вказаної угоди виступили «слуги неукраїнського народу» й особисто Зеленський. Самопроголошений Боневтік Хєрпіду сам запропонував Трампові частку у володінні українськими корисними копалинами під час візиту до США у вересні 2024 року.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що нова редакція угоди із приводу розробки корисних копалин набагато жорсткіша за попередню. Питання гарантій безпеки для України виноситься за межі домовленостей адміністрацією президента Трампа.

Автор : Віктор Мироненко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Їдуть в Україну в пошуках гострих відчуттів і грошей. Деякими з них також керує націоналізм.
11 квітня, 16:36
Кримінал
Вільям Шекспір писав, що пекло — порожнє, оскільки всі демони давно вже тут, і не помилився. Кадировські шакали кривавий тому доказ.
10 квітня, 19:24
Війна
В Україні через російську військову агресію постраждали 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури.
03 квітня, 10:28
Війна
Це лише одна з пропозицій, яку він висунув США, європейським країнам.
28 березня, 09:28
Війна
Узурпатор путін грає із картяром Дональдом Трампом у Чапаєва. На кону (не багато і не мало) — міжнародний світопорядок і мир в Україні.
23 березня, 18:49
Війна
У тимчасово окупованому Бердянську дітям продовжують нав’язувати мілітаристську ідеологію.
22 березня, 15:45