Міністр екології-свободівець ніяк не може викорінити корупцію у своєму відомстві

УКРАЇНА
01.10.2014, 08:52
Міністр екології-свободівець ніяк не може викорінити корупцію у своєму відомстві

9 вересня 2014 року Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник дав брифінг для ЗМІ на тему: «Руйнування корупційних схем у Мінприроди». Серед найбільших досягнень у цій галузі очільник міністерства назвав «реальне» скорочення дозвільних процедур, розслідування діяльності попередніх керівників (у тому числі й керівників структурних підрозділів Мінекології) та налагодження чітких, зрозумілих і прозорих схем проведення процедур, визначених чинним законодавством.

«Впродовж березня – серпня 2014 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України було проведено низку кадрових змін, які насамперед стосувалися найвищої та середньої ланки. Так, з початку березня було звільнено всіх заступників міністра, трьох радників, чотирьох директорів департаментів та одного заступника директора департаменту, одного начальника управління та трьох керівників відділів. Також було повністю змінено керівництво трьох центральних органів виконавчої влади, діяльність яких координує Мінприроди: Державної служби геології та надр, Державної екологічної інспекції та Державного агентства екологічних інвестицій. Ламаються корупційні схеми. Анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік», що його пов’язують із «сім`єю» Януковича», - так яро відзвітував міністр екології.

Однак насправді усе не так «чисто» у мінекології, як впевнено хвалився Андрій Мохник щодо процедури люстрації у відомстві та викорінення корупції.

Правдивість слів міністра банально розвіюється тим фактом, що 30 вересня у Києві правоохоронці викрили корумповану начальницю одного із управлінь Міністерства екології та природних ресурсів.

Цю інформацію повідомили у прес-службі МВС України.

За інформацією відомства, чиновниця вимагала 14 тисяч доларів за позитивне рішення питання про надання ліцензії на переробку небезпечних відходів.

«З метою маскування факту отримання хабара 35-річна жінка вирішила отримати гроші через посередника, проте навіть така схема не допомогла їй уникнути покарання», - зазначили у Міністерстві внутрішніх справ.

Окрім вищесказаного, як раніше повідомляв «Обозреватель» ( 19 вересня 2014 року), директор одного із департаментів Міністерства екології та природних ресурсів України був викритий за отримання хабара у розмірі 15 тисяч доларів. За прийняття позитивного рішення про видачу одному із товариств ліцензії на право провадження господарської діяльності.

Тож підсумки правління міністра-свободівця Мохника просто плачевні: два хабара за останні 10 днів. Тим більше, що цей міністр на брифінгу 9 вересня божився, що усі попередні працівники-корупціонери звільнені. Це значить, що нові «чесні» держслужбовців, котрі ретельно відібрані паном Мохником, теж виявляється беруть хабарі аж бігом!

Нам здається, що для деяких членів партії «Свобода» питання, що пов’язані з екологією та навколишнім середовищем, просто нецікаві. Отак на Полтавщині народний депутат Юрій Бублик уже довгий час не може дати раду сміттєзвалищу в Ковалівці, якого нібито не існує, а воно все горить та просто завдає величезних незручностей місцевим мешканцям (нещодавно цей матеріал ми надрукували на сайті нашого видання). Час депутатам цієї партії замислитися і зробити правильні висновки, бо окрім бажання отримати хабар існує ще велика кількість невирішених проблем.