Міносвіти запустила несправний мобільний додаток для абітурієнтів

УКРАЇНА
24.07.2017, 10:23
Міносвіти запустила несправний мобільний додаток для абітурієнтів

Міністерство освіти і науки України запустило мобільний додаток, через який вступники можуть простежити за статусом своїх заяв та результатами конкурсів. Він повинен спростити доступ до Особистого електронного кабінету вступника. Наразі додаток доступний лише для користувачів Android, але МОН заявляє про початок реєстрації в App Store. Користувачі вже відмітили низку проблем у роботі сервісу.

Основна вада системи – використання одного каналу зв’язку спільного з інтерфейсом сайту, тобто додаток має такі ж самі проблеми з доступом до бази даних, що і сайт. Проблеми з доступом до Особистого електронного кабінету вступника супроводжують абітурієнтів вже кілька років, з моменту створення сервісу. Сервери МОН не витримують кількості запитів користувачів, через що абітурієнти мають проблеми з вчасною подачею документів до ВНЗ.

Серед інших проблем — низький функціонал додатку. На даний момент через нього можна отримати інформацію про: подані заявки на конкурсні пропозиції, статус заявки, інформацію про конкурсні пропозиції (список дисциплін та інформацію про приймальну комісію), результати конкурсу. Зареєструватись у персональному кабінеті вступника використовуючи нововведення —не можливо. Для доступу до додатку користувач повинен вже мати акаунт.

Також через систему неможливо:
– вносити зміни в подані заяви на вступ,
– подавати заяви онлайн, складати вступні іспити онлайн.

Абітурієнти, що встановили додаток, не матимуть жодних переваг на участь у конкурсі при вступі тощо.

Користувачі вже почали кепкувати з нового продукту Науково-дослідницького інституту Прикладних інформаційних технологій. Зауваження стосуються не лише низького функціоналу, а й дизайну, розміру додатку та його вікової категорії.

Ознайомитись із програмою можна тут

Нагадаємо, вступна кампанія 2017 року триватиме до 26 липня.

Володимир Грінченко