Миргородський льотчик загинув під час війни з московією

ВІЙНА
01 березня, 16:15
Миргородський льотчик загинув під час війни з московією

Полковник Олександр Оксанченко був найкращим пілотом-винищувачем світу

Полковник з Миргорода Олександр Оксанченко загинув під час воєнного вторгнення Росії на територію України. Про це повідомили на сайті міської ради.

Як зазначено у повідомленні, миргородський льотчик-винищувач Олександр Оксанченко загинув у повітряному бою.

28 лютого президент України Володимир Зеленський присвоїв Олександру Оксанченку звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Як зазначив президент у своєму відеозверненні, льотчик загинув, відволікаючи на себе ворожу авіацію.

Олександр Оксанченко народився 26 квітня 1968-го року у селі Маломихайлівка Дніпропетровської області. Нагороджений орденом Данила Галицького. Неодноразово представляв країну та займав призові місця в авіаційних пілотажних показах у Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті.

У 831-й бригаді тактичної авіації поділилися спогадами про Олександра Оксанченка.

Ним захоплювались авіатори усього світу… Українець, який став найкращим льотчиком-винищувачем у світі… Більше двох тисяч льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу - SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest… Його почерк та стиль виконання фігур вищого пілотажу тепер знає весь світ. 

Коли ми спілкувались після якогось чергового тріумфу льотчик пояснював, що фігура вищого пілотажу – не просто красиві маневри, а елементи реального бою. Казав, що усі статуетки, нагороди, визнання – це такі дрібниці… Переконував, наскільки важливо інвестувати в авіацію, про які б величезні кошти не йшла мова. Казав, що аби це розуміти, потрібно просто вивчати історію… Він не помилився…

Олександр Оксанченко став вчителем для багатьох українських пілотів… Встиг виховати достойну зміну. Один із його учнів підполковник Юрій Б. під час інтерв’ю розповідав, що таких людей – одиниці. Він сподівався, що вчитель ще довго суворо контролюватиме й оцінюватиме всі мої маневри в небі…

— Оксанченко навчив, що майстерність і відповідальність – синоніми. Переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у питанні захисту країни…

Та усі, хто знав Олександра Оксанченка особисто, переконують, що він став Героєм ще за життя…

Читайте також:
Некролог
Колишній голова Хмельницького обласного партійного осередку "Правого сектору" Олександр Попов (за позивним "Дракон") загинув у бою.
07 серпня, 09:09
Війна
Томаш був бійцем ММА, а також добровольцем Інтернаціонального Легіону оборони України
25 липня, 11:35
Війна
Росія щодня втрачає сотні військовослужбовців, а також не здатна захистити власні командні пункти, склади боєприпасів і об'єкти ППО.
24 липня, 07:51
Війна
У танковому бою під Лисичанськом загинув командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся Калиновського
06 липня, 11:50
Полтава
Жителі Пирятинської громади провели в останню путь земляка-військовослужбовця Юрія Пидяка, який віддав життя, виборюючи волю України.
01 липня, 08:17
Війна
Під час операції на Харківщині у спецпідрозділі KRAKEN загинули семеро Героїв
20 травня, 13:41