Миргородський льотчик загинув під час війни з московією

ВІЙНА
01.03.2022, 16:15
Миргородський льотчик загинув під час війни з московією

Полковник Олександр Оксанченко був найкращим пілотом-винищувачем світу

Полковник з Миргорода Олександр Оксанченко загинув під час воєнного вторгнення Росії на територію України. Про це повідомили на сайті міської ради.

Як зазначено у повідомленні, миргородський льотчик-винищувач Олександр Оксанченко загинув у повітряному бою.

28 лютого президент України Володимир Зеленський присвоїв Олександру Оксанченку звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Як зазначив президент у своєму відеозверненні, льотчик загинув, відволікаючи на себе ворожу авіацію.

Олександр Оксанченко народився 26 квітня 1968-го року у селі Маломихайлівка Дніпропетровської області. Нагороджений орденом Данила Галицького. Неодноразово представляв країну та займав призові місця в авіаційних пілотажних показах у Великобританії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті.

У 831-й бригаді тактичної авіації поділилися спогадами про Олександра Оксанченка.

Ним захоплювались авіатори усього світу… Українець, який став найкращим льотчиком-винищувачем у світі… Більше двох тисяч льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу - SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest… Його почерк та стиль виконання фігур вищого пілотажу тепер знає весь світ. 

Коли ми спілкувались після якогось чергового тріумфу льотчик пояснював, що фігура вищого пілотажу – не просто красиві маневри, а елементи реального бою. Казав, що усі статуетки, нагороди, визнання – це такі дрібниці… Переконував, наскільки важливо інвестувати в авіацію, про які б величезні кошти не йшла мова. Казав, що аби це розуміти, потрібно просто вивчати історію… Він не помилився…

Олександр Оксанченко став вчителем для багатьох українських пілотів… Встиг виховати достойну зміну. Один із його учнів підполковник Юрій Б. під час інтерв’ю розповідав, що таких людей – одиниці. Він сподівався, що вчитель ще довго суворо контролюватиме й оцінюватиме всі мої маневри в небі…

— Оксанченко навчив, що майстерність і відповідальність – синоніми. Переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у питанні захисту країни…

Та усі, хто знав Олександра Оксанченка особисто, переконують, що він став Героєм ще за життя…

Читайте також:
Некролог
Мешканець села Харківці Пирятинської громади — на щиті. Наш незламний земляк Євген Пулинець поповнив лави Небесного Воїнства України.
14 квітня, 11:36
Війна
Сьогодні в останню дорогу провели українських захисників — Сергія Коновала і Тараса Петришина.
09 квітня, 17:01
Війна
Валентин Дондіков пав смертю хоробрих, борючись із російськими окупантами на Херсонському напрямку
08 квітня, 17:35
Некролог
Лави незламних українських захисників продовжують танути. Щодня до Небесного Воїнства під покров Оранти відходять найкращі...
07 квітня, 16:20
Некролог
Уродженець Полтавщини поліг смертю хоробрих 12 лютого 2024 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Честь воїну!
05 квітня, 14:56
Некролог
31 березня у бою проти московських загарбників на Донеччині смертю хоробрих поліг уродженець Полтавщини. Йому було 36 років.
04 квітня, 21:30