Міськрада Дніпра зібралася «на антивірусну сесію», де «злила»190 мільйонів у КП, що ліквідовують

Опінії
31.03.2020, 23:43
Міськрада Дніпра зібралася «на антивірусну сесію», де «злила»190 мільйонів у КП, що ліквідовують
Фото: buroua.com

Стару прокладку між бюджетом та братами Дубінськими справно накачують бюджетними грошима, не зважаючи на карантин та епідемію.

Журналіст

25 березня Дніпровська міська рада зібралася на чергову сесію – у дворі будівлі міськради, в масках. Адже сесія проходила в умовах епідемії коронавірусу, рішення для протидії якій і мали стати головним завданням депутатів. Проте найбільш «жирним» по виділених грошах питанням стало зовсім не здоров’я громадян.

Таким виявилося поповнення статутних капіталів двох комунальних підприємств. Перше з прийнятих 25 березня для цього рішень – «Про затвердження Статуту КП «ЖИЛСЕРВІС-2» ДМР у новій редакції у зв’язку зі збільшенням статутного капіталу»:
«Затвердити Статут Комунального підприємства «ЖИЛСЕРВІС-2» Дніпровської міської ради у новій редакції (додається) у зв’язку зі збільшенням статутного капіталу на 134 975 599,91 (сто тридцять чотири мільйони дев’ятсот сімдесят п’ять тисяч п’ятсот дев’яносто дев’ять грн 91 коп.) грн, визначивши його у розмірі 573 600391,67 (п’ятсот сімдесят три мільйони шістсот тисяч триста дев’яносто одна грн 67 коп.) грн».

  

Друге – аналогічне, на 55 мільйонів, для КП «Житлове господарство Самарського району».

Саме по собі це навряд чи було б великою новиною. Статутний капітал «Жилсервісу-2» Дніпровська міськрада поповнює постійно. 8 грудня 2019 року його збільшили на 81 807 191 грн 76 коп, а перед тим, 25 вересня – на 156 500 000 грн. Але ж... Ще 3 лютого 2020 року, на засіданні комісії міськради з питань житлового та дорожнього господарства, було оголошено, що «Жилсервіс-2» та «Житлове господарство Самарського району» підлягають ліквідації.

Як тоді пояснив присутнім директор Департаменту житлового господарства міської ради Володислав Грицай, віднині балансоутримувачем всіх багатоквартирних будинків Дніпра, де нема ОСББ, буде новостворене КП «Жилсервіс-Дніпро», яку очолює така собі Олександра Тітова.

На питання одного з депутатів, чи «Жилсервіс-2» та «ЖГ Самарського району» програли конкурс та ліквідуються, Грицай відповів ствердно. І от, не пройшло двох місяців, а двом призначеним до ліквідації КП «підкинули» 190 мільйонів.

Що ж це за КП, яким терміново потрібно стільки грошей в часи кризи та епідемії?

Як відомо, починаючи з 2016 року так звана «реформа ЖКГ» передбачала, що мешканці багатоквартирних будинків мають або створити ОСББ, або обрати компанію-управителя, або ж таку компанію їм призначить міська рада. У Дніпрі більшість багатоквартирних будинків опинилася на балансі комунального підприємства «Жилсервіс-2». Це рішення міської влади супроводжувалося численними скандалами через порушення при проведенні конкурсу та необґрунтовані тарифи на обслуговування будинків.

Тим не менш, ніякі обурення громадськості на дніпровську міську владу не впливають. «Жилсервіс-2» до початку 2020 року офіційно був утримувачем багатоквартирних будинків в більшості районів міста та отримував на ці потреби квартирну плату з мешканців.

Мешканці дніпровських будинків роками платили за їх утримання в КП, яке офіційно не мало працівників, які могли б здійснювати якісь роботи. 

В штаті КП були наявні лише керівники та бухгалтери. Роками «Жилсервіс-2» витрачав кошти не на працівників та купівлю обладнання, а винаймав приватні фірми, яким уходила левова частка грошей.

Попри повну непрозорість сучасної звітності «Жилсервісу-2», журналістам одного з дніпровських видань вдалося отримати дані по його витратах в ті часи, коли він ще не охопив майже все місто. З тодішнього бюджету 53,8 млн грн на «послуги сторонніх організацій» було витрачено 37 млн.

Значна частина з цих сторонніх фірм у 2015-2016 роках була зареєстрована за тією ж адресою, що і сам «Жилсервіс-2», та належала сумно відомим у Дніпрі та Кам’янському підприємцям братам Дубінським, які переховуються в Україні від розшуку ФБР.

В структур власності частини фірм Дубінських була присутня Вікторія Корбан, сестра тіньового господаря Дніпра, місцевого рейдера Геннадія Корбана.
Внаслідок такого господарювання, у містян раз у раз виникали нарікання на «управителя», бо частина робіт з утримання будинків та прибудинкових територій виконувалася лише на папері, а частина – некваліфікованим персоналом з неякісних матеріалів, та й того доводилося добиватися місяцями.

А деякі з названих нами  субпідрядників» міськради по вуха  «засвітилися» у скандалах з коштами інших підлеглих Дніпровській міськраді структур.

Таким був багаторазовий переможець тендерів «Жилсервіса-2» на поточні ремонти в будинках, ТОВ «Вавілон строй» з тієї ж «павутини Дубінських». В серпні 2016 року воно уславилося таким ремонтом даху, що після першого ж дощу мешканці верхніх поверхів зазнали збитків на 145 тисяч грн. А в грудні знову перемагало в оголошених «Жилсервісом-2» тендерах на такі ж ремонти.

По суті, «Жилсервіс-2» виконував і продовжує виконувати роль прокладки між грошима дніпрян, сплаченими за утримання житла, доплатами з бюджету міста та братами Дубінськими. А містяни страждати від традиційної для фірм Дубінських при виконанні робот на бюджетні кошти «економії на якості».

В Амур-Нижньодніпровському та Самарському районах міста аналогічне місце зайняло вже згадане вище КП «Житлове господарство Самарського району».
 
А потім, неочікувано для жителів міста, виявилося, що міська влада має намір ці КП ліквідувати.

При цьому, «Жилсервіс-Дніпро», що має їх замінити, не буде компанією-управителем

На питання одного з депутатів міськради «що це підприємство буде робити?» директор департаменту житлового господарства міської ради Грицай відповів: «Тримати майно на балансі до моменту списання», роботи ж обслуговування і гроші за це дістаються двом приватним фірмам.

Одним словом – класична «приватизація прибутків та націоналізація збитків», що є головним способом приватного збагачення в Україні з початку 90-х і досі.
Коли, в зручний момент, техніка і майно, яке є на балансі підприємств списується на металобрухт або купується кимось по смішній ціні. І не зрозуміло куди зникають кошти на рахунках...

До слова, назвав Грицай назвав і фірми – переможниці конкурсу управителів. Ними виявилися ТОВ «Управбуд-Сервіс» та «Экологія-Д».

Остання фірма вже відома в місті, правда – не з найкращого боку. На початку 2019-го зареєстроване за півроку до того ТОВ «Екологія-Д» перемогло в тендері на догляд та прибирання дніпровських вулиць, мостів та автошляхів. Як з’ясували журналісти «Наших грошей», фірма знову ж таки належить до «павутини Дубінських». На початку 2019 року «Екологія-Д» подавалася «Жилсервісом-2» на тендер як субпідрядник з вивезення сміття. В листопаді 2018 року вона виграла тендер на прибирання вулиць Кам’янського у ТОВ «Комунальник». Останнє не раз ставало «героєм» журналістських розслідувань, оскільки виконує в «павутині Дубінських» роль підставного партнера на тендерах з пов’язаними учасниками.

Директором же «Управбуд-Сервіса» є депутат Соборної райради від «Опоблоку» Максим Дегтяренко. Крім того, Дегтяренко є керівником ще кількох ТОВ, одне з яких в березні 2020 року займалося роздачею допомоги пенсіонерам на кошти голови міської організації «ОПЗЖ» Генадія Гуфмана, – ще одного ділового партнера Генадія Корбана.

Отже, «прокладку», що прикидалася підприємством з обслуговування будинків, міняють на «прокладку», яка навіть нічим не прикидається. За цими ж ознаками, поряд з долею Дубінських має зрости і доля Генадія Гуфмана. А поки стара прокладка між бюджетом та Дубінськими не ліквідована – її справно накачують бюджетними грошима, не зважаючи на карантин та епідемію. Зрештою, що таке коронавірус у порівнянні з інтересами «поважних партнерів» пана Корбана?

Читайте також:
Політика
Філатов продовжує витрачати мільйони гривень на піар. За ці кошти можна було придбати 240 FPV-дронів для військових.
25.12.2023, 17:30
Кримінал
У зв’язку з цим Східний офіс Державної аудиторської служби вже звернувся до ГУНП в Дніпропетровській області
26.08.2023, 12:54
Політика
Протягом 2022 року на об'єкти Дніпровської міської ради державних аудиторів не допустили 30 разів
28.03.2023, 12:35
Війна
Під завалами будинку розшукуються 33 людини
15.01.2023, 10:15
Політика
24 учасники страйку шахти «Жовтнева»залишаються під землею.
30.09.2020, 17:14
Кримінал
Небайдужі перехожі вчинили громадянське затримання та передали чоловіка поліціянтам.
30.07.2020, 14:43