Мистецький шедевр — «1933 рік» — одна з перших картин про Голодомор

МИСТЕЦТВО
28.11.2021, 10:09
«1933 рік»
«1933 рік»

Загиблі від голоду, схудлі до кісток, матір з дитиною підіймаються угору до Бога.

На початку 2020 року українська діаспора в США передала Україні картину Віктора Цимбала «1933 рік» — одну з перших картин про Голодомор. На ній зображено загиблих від голоду, схудлих до кісток, матір з дитиною, які підіймаються угору до Бога, передає Diaspora.ua.

Картина була створена в Аргентині в 1936 році, потім потрапила до США й була подарована Українській вільній академії наук. Рішенням управи академії було ухвалено передати її до Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

Діаспоряни зазначають, що картина "Рік 1933", передана торік Україні, могла б прославити його як художника.

Його внесок в розвиток українського та світового мистецтва, насамперед — графіки, є надзвичайно великим та дозволяє поставити його ім'я поряд з такими видатними митцями, які більш відомі в Україні, як Георгій Нарбут та Яків Гніздовський.

ВІКТОР ЦИМБАЛ, який воював за Україну в 1917-20 рр., а славу митця здобув за кордоном — у Чехії, Аргентині та США.

24 жовтня 1928 року Віктор Цимбал  емігрував до Аргентини, де проживе понад 30 років і стане одним з найвідоміших художників.

Відомо, що спершу він працював ілюстратором і створював рекламу для буеносайреських журналів Suplemento, Caras у Caretas, Plus Ultra, а також був сценаристом і декоратором у театрах.

Згодом він зосереджується на напрямку рекламної графіки і формує свій неповторний нео-реалістичний стиль, на який почали орієнтуватися й аргентинські графіки, а замовлення йому роблять для понад 200 газет і журналів Південної Америки.

Йому навіть доручили створити в графіці детальний план Буенос-Айреса тагерб з трафальґарським левом для англійської Комерційної Палати в Аргентині.

Відтак ним зацікавилися американські та інші закордонні корпорації, серед них General Motors, Ford, Shell, Kodak, General Electric, National City Bank of New York, Bank of Boston, Pan American Trading Co., Coca-Cola, Martini (вермут), Opel, Nestle.

Але серед української діаспори його знають передусім як автора картини «1933 рік» — однієї з перших картин про Голодомор. 
 

Читайте також:
Похована правда про Голодомор
07 січня, 16:25
Ініціатива належить найбільш відомому досліднику Голодомору 32-33 років Джеймсу Мейсу.
26.11.2021, 16:40
Українська держава протиприродно намагається не підіймати проблему масового знищення українців.
22.11.2021, 09:51