Митниця дає добро

23 вересня, 13:06
Митниця дає добро
Фото: bastion.tv

Але відкрита і всеосяжна корупція, а також щоденні побори стали нормою української митниці, руку на пульсі якої тримають люди Януковича.

Таку думку цього тижня висловив колишній президент Грузії та колишній голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі на своєму Telegram-каналі.

За його словами, раніше для оформлення на кордоні підприємці подавали тільки одну митну декларацію типу ІМ40АА, проте тепер до неї долучили ще й декларації типу ІМ40ЕЕ і ІМ40ДЕ, які за часом ускладнюють вивезення вантажу з порту до місць продажу.

«Хочу звернутися до прем'єр-міністра Шмигаля у зв'язку з кричущим беззаконням на митниці. На жаль, ситуація ускладнюється з кожним днем, і боюся, стає критичною. Починаючи з 22 вересня 2020 року, згідно з наказом Мінфіну №305, митниця прийняла рішення про необхідність подачі бізнесом двох митних декларацій замість однієї», — зазначив Міхеїл Саакашвілі.

Колишній голова Одеської ОДА також наголосив на тому, що нові процедури не несуть жодного сенсу, а сама митниця не отримає ніякої нової потрібної інформації.

«Подібне рішення не принесе користі, але гарантовано створить нові корупційні годівниці для "прискорення" процесів. Це при всьому тому, що оформлення в розвинених митних системах займає лічені хвилини... До того ж в останні місяці імпортерів змушують платити податки згідно з індикативом встановленого митниками, а не відповідно до контрактної ціни товарів, як це має бути за законом. Це, природно, веде до поборів і відкритої, всеосяжної корупції, яку очолюють кадри часів Януковича при цілковитому потуранні теперішнього міністра фінансів Марченка», — підсумував експрезидент Грузії.

Міхеїл Саакашвілі наголосив, якщо така кричуща ситуація продовжить існувати на українській митниці, невдовзі чесному вітчизняному бізнесу слід неминуче очікувати геноциду і повного підриву довіри до чинної влади в особі "гаранта" Володимира Зеленського.

Читайте також:
Розкішний спосіб життя народного депутата-українофоба не відповідає задекларованим ним статкам.
07 жовтня, 12:05
На підтвердження наших здогадок, розповімо нашим читачам одну історію з присмаком газоконденсату та хабарів
06 жовтня, 11:45
4 жовтня в Полтаві мало відбутися урочисте відкриття наймасштабнішого ресторанного проєкту Полтави — ресторану “Головка Чорноморка”.
02 жовтня, 15:31
Головний корупціонер столиці Денис Комарницький завдяки зв'язкам в Офісі президента уникнув кримінальної відповідальності.
02 жовтня, 13:26
Спритники на схемі «старе - як нове» збивають мільйонні статки
30 вересня, 16:26
Я не я і хата не моя.
24 вересня, 12:51