Міжнародний кримінальний суд займеться злочинами путінської банди Вагнера

СВІТ
24 червня, 17:45
Путінські найманці у Лівії
Путінські найманці у Лівії
Фото: Сensor.net

Жоден з останніх військових конфліктів на земній кулі не обходився без участі Росії.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) отримав у своє розпорядження докази військових злочинів скоєних найманцями Хафтара і російської банди Вагнера, на територіях, що перебували під їх контролем у Лівії.

Про це повідомляє відділ моніторингу Кавказ-Центру.

Мова йде мінімум про 11 підтверджених документальними фактами масових поховань в Лівії, виявлених нині.

«Головний прокурор МКС Фату Бенсуда закликав Уряд національної злагоди в Тріполі (офіційно визнаний на міжнародному рівні і ООН) вжити всіх необхідних заходів для захисту і забезпечення безпеки місць масових поховань, для проведення слідчих дій. Перш за все, мова йде про масові поховання в місті Тархуна, звільненому від банд Хафтара і російських найманців 5 червня. Там же були виявлені братські могили місцевих жителів, переповнені морги, з тілами, що мають сліди тортур і контейнер з трупами», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що спостерігачі ООН в Лівії вже заявили, що підтримують рішення створити комітет з розслідування, закликавши його членів вивчити місця масових поховань, ідентифікувати жертв, встановити причини смерті, а також передати тіла родичам.

Коментатори відзначають, що в передмісті Тріполі й в інших регіонах, де знайшли масові поховання мирних жителів, багатьох з яких спалювали живцем або ховали живими, раніше дислокувалися члени російської банди Вагнера.

«Тому не дивно, що як тільки було піднято питання про розслідування військових злочинів на території Лівії, Росія з новою силою заволала про те, що її громадяни, нібито, «не беруть участь в конфлікті».

Так, спецпредставник Путіна по Близькому Сходу і країнам Африки, Богданов, у звичній для росіян нахабній манері, оголосив, що інформація про присутність в Лівії банди Вагнера і їх участь в бойових діях на стороні Хафтара нібито «побудована на підтасованих даних і спрямована на дискредитацію політики Москви на лівійському напрямку».

«Російська брехня прозвучала при наявності десятків відео і фото матеріалів, свідчень очевидців, наявності трупів, знищених вагнеровцями з документами й адресами», – підкреслюють журналісти.

Як відомо, на чергову російську брехню відреагувало й Африканське командування збройних сил США. Було оприлюднено заяву, що на стороні Хафтара воюють 2 тисячі найманців російської банди Вагнера, які з перших днів брали участь в 14-місячному провальному наступі на Тріполі.

Фактично, всі ті міста і населені пункти, які окупували найманці Хафтара, були зайняті також найманцями Вагнера, відомими своєю жорстокістю і садизмом.

Варто згадати хоча б відоме на весь світ моторошне відео і фото тортур сирійця, схопленого вагнеровцями і його дика страта.

А також той факт, що в рядах банди Вагнер воює чимало неонацистів, які пройшли навчання в таборі «Партизан» під Петербургом. Все ці факти стануть предметом розслідування МКС.

«Але не тільки в Лівії і в Сирії здійснюють жахливі злочини російські банди найманців і путінські війська. Російські банди бешкетують також в Мозамбіку, в ЦАР, у Венесуелі, на Донбасі. Рано чи пізно їхні злочини стануть предметом розслідування і покарання», – переконані у Кавказ-Центрі.

Зазначається, що жоден з останніх військових конфліктів на земній кулі не обходився без участі Росії. Там, де з'являються росіяни, там починає литися кров, поширюється жахливе насильство і садизм.

Читайте також:
Але офіційний Баку має більше підстав хотіти нової війни.
20 вересня, 15:10
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко скасував заборону на в'їзд в Україну російському співаку "Баста".
19 вересня, 08:59
Мир — це звільнення наших територій і людей від загарбників із РФ, а не визнання окупації.
14 вересня, 11:16
11 вересня стався, мабуть, чи не найбільш нищівний удар по Західній цивілізації, цінності якої переглядаються й досі.
12 вересня, 12:13
Кремль за жодних обставин не має втручатися у внутрішні справи свого сусіда, інакше наслідки цього будуть катастрофічними.
18 серпня, 11:49
Екстрадиція учасника бойових дій на Донбасі Вадима Альтмана до РФ суперечить усталеним дружнім грузинсько-українським відносинам.
15 серпня, 16:27