Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера

СВІТ
21.07.2023, 21:11
Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера
Фото: Останній Бастіон

Приголомшливе відкриття італійських науковців дасть змогу нарешті розробити нові методи терапії у боротьбі з невиліковним захворюванням.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати медичного дослідження, викладеного на шпальтах спеціалізованого видання "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

З'ясувалося, що в еспресо і безпосередньо у кавових зернах знайшли речовини, які запобігають формуванню токсичних білкових бляшок, котрі з'являються при хворобі Альцгеймера та інших нейродегенеративних захворюваннях.

«Молекули із терапевтичним ефектом – це кофеїн, тригонеллін, геністеїн та теобромін. Разом із повним екстрактом еспресо вони блокують зростання бляшок. Окремо речовини також дієві, але їх сукупний ефект сильніший», – наголошується у висновках італійських медиків.

Важливо розуміти, що на сьогодні хвороба Альцгеймера належить до такого виду захворювань, які накладають найважчий фінансовий вантаж на соціум у розвинених країнах, оскільки є невиліковними.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", китайський науковець, якого засудили за редагування генів немовлят, уже планує нові експерименти на людях.

Читайте також:
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47
Життя
Під час експерименту з'ясовано вплив часток синтетичного полімеру на різних етапах життя гризунів. Людей виявлені зміни теж стосуються.
13 січня, 12:34
Життя
Завдяки імунній системі ми маємо шанс протистояти прихованим загрозам.
01 січня, 11:27
Життя
Скільки саме нейронів, кровоносних судин і інших елементів роблять нас такими, якими ми є?
31.12.2024, 11:07
Життя
Мозок представників виду Homo sapiens sapiens опрацьовує інформацію зі швидкістю близько 10 біт на секунду. Науковцям вдалося з'ясувати це.
29.12.2024, 18:41
Історія
Прадавні геноми, — останнє слово у питанні про походження індоєвропейських мов. Науковці знову приголомшили широкий загал.
29.12.2024, 14:07