Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера

СВІТ
21.07.2023, 21:11
Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера
Фото: Останній Бастіон

Приголомшливе відкриття італійських науковців дасть змогу нарешті розробити нові методи терапії у боротьбі з невиліковним захворюванням.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати медичного дослідження, викладеного на шпальтах спеціалізованого видання "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

З'ясувалося, що в еспресо і безпосередньо у кавових зернах знайшли речовини, які запобігають формуванню токсичних білкових бляшок, котрі з'являються при хворобі Альцгеймера та інших нейродегенеративних захворюваннях.

«Молекули із терапевтичним ефектом – це кофеїн, тригонеллін, геністеїн та теобромін. Разом із повним екстрактом еспресо вони блокують зростання бляшок. Окремо речовини також дієві, але їх сукупний ефект сильніший», – наголошується у висновках італійських медиків.

Важливо розуміти, що на сьогодні хвороба Альцгеймера належить до такого виду захворювань, які накладають найважчий фінансовий вантаж на соціум у розвинених країнах, оскільки є невиліковними.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", китайський науковець, якого засудили за редагування генів немовлят, уже планує нові експерименти на людях.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24