Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера

СВІТ
21.07.2023, 21:11
Кава еспресо може запобігти хворобі Альцгеймера
Фото: Останній Бастіон

Приголомшливе відкриття італійських науковців дасть змогу нарешті розробити нові методи терапії у боротьбі з невиліковним захворюванням.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати медичного дослідження, викладеного на шпальтах спеціалізованого видання "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

З'ясувалося, що в еспресо і безпосередньо у кавових зернах знайшли речовини, які запобігають формуванню токсичних білкових бляшок, котрі з'являються при хворобі Альцгеймера та інших нейродегенеративних захворюваннях.

«Молекули із терапевтичним ефектом – це кофеїн, тригонеллін, геністеїн та теобромін. Разом із повним екстрактом еспресо вони блокують зростання бляшок. Окремо речовини також дієві, але їх сукупний ефект сильніший», – наголошується у висновках італійських медиків.

Важливо розуміти, що на сьогодні хвороба Альцгеймера належить до такого виду захворювань, які накладають найважчий фінансовий вантаж на соціум у розвинених країнах, оскільки є невиліковними.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", китайський науковець, якого засудили за редагування генів немовлят, уже планує нові експерименти на людях.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36