Квасоля покращує стан хворих на рак кишківника — американські науковці

08.12.2023, 06:00
Квасоля покращує стан хворих на рак кишківника — американські науковці

Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.

Результатами свого експерименту науковці з онкологічного центру Університету Техасу поділилися у галузевому виданні Anderson Cancer Researchers. Вони з'ясували, що деякі види бобових позитивно впливають на здоров'я кишківника, захищаючи його від раку.

Науковці провели 16-тижневе дослідження, під час якого 48 пацієнтів щодня вживали виключно чашку квасолі. Добровольцями виявилися 24 чоловіки та 24 жінки з колоректальним раком в анамнезі або аденоматозними (передраковими) поліпами.

Весь указаний час випробуваним щодня пропонували з'їдати одну чашку квасолі звичайної — у цьому виді бобових міститься велика кількість клітковини, амінокислот та інших поживних речовин. Узяті згодом у пацієнтів аналізи показали: стан здоров'я кишківника за час експерименту покращився за всіма показниками, у тому числі збільшилася популяція деяких корисних бактерій.

Окрім того, кількість патогенних організмів Faecalibacterium, Eubacterium і Bifidobacterium у кишківнику значно зменшилася. У дослідженні наголошено, що ці перелічені умовно-патогенні бактерії можуть розпочати «атаку» при ослабленні імунної системи, їх також пов'язують із загостренням хронічних захворювань, таких як запальні захворювання кишківника та рак.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» інформувала читачів про те, що куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку. Науковці з'ясували, що ця пікантна спеція має унікальні протизапальні та протимікробні властивості.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Вовки у зоні відчуження розвинули генетичну стійкість до захворювання на рак.
09 лютого, 16:49
Історія
Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.
16 січня, 19:04
Життя
Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.
11 січня, 12:39
Історія
Вивчення різних мов — не предмет дивакуватого колекціонування, а безпосередній інструментарій дослідника. Особливо, коли вивчають минуле.
10 січня, 14:17
Життя
Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.
04 січня, 08:18
Життя
Хімічні речовини сліз навряд чи сильно вплинуть на поточні соціальні взаємодії дорослих. Але допоможе захистити таку вразливу малечу.
24.12.2023, 09:37