Квасоля покращує стан хворих на рак кишківника — американські науковці

08.12.2023, 06:00
Квасоля покращує стан хворих на рак кишківника — американські науковці

Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.

Результатами свого експерименту науковці з онкологічного центру Університету Техасу поділилися у галузевому виданні Anderson Cancer Researchers. Вони з'ясували, що деякі види бобових позитивно впливають на здоров'я кишківника, захищаючи його від раку.

Науковці провели 16-тижневе дослідження, під час якого 48 пацієнтів щодня вживали виключно чашку квасолі. Добровольцями виявилися 24 чоловіки та 24 жінки з колоректальним раком в анамнезі або аденоматозними (передраковими) поліпами.

Весь указаний час випробуваним щодня пропонували з'їдати одну чашку квасолі звичайної — у цьому виді бобових міститься велика кількість клітковини, амінокислот та інших поживних речовин. Узяті згодом у пацієнтів аналізи показали: стан здоров'я кишківника за час експерименту покращився за всіма показниками, у тому числі збільшилася популяція деяких корисних бактерій.

Окрім того, кількість патогенних організмів Faecalibacterium, Eubacterium і Bifidobacterium у кишківнику значно зменшилася. У дослідженні наголошено, що ці перелічені умовно-патогенні бактерії можуть розпочати «атаку» при ослабленні імунної системи, їх також пов'язують із загостренням хронічних захворювань, таких як запальні захворювання кишківника та рак.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» інформувала читачів про те, що куркума може бути ефективна, як ліки для шлунку. Науковці з'ясували, що ця пікантна спеція має унікальні протизапальні та протимікробні властивості.

Читайте також:
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15