Москаль поклав відповідальність за незаконні вирубки в Карпатах на голову МінАП Кутового

УКРАЇНА
07.11.2016, 08:03
Москаль поклав відповідальність за незаконні вирубки в Карпатах на голову МінАП Кутового

Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль вимагає від міністра аграрної політики і продовольства України Тараса Кутового надати громадськості деталі щодо незаконних рубок лісу в Карпатах. Про це повідомила Газета по-українськи з покликаннями на «Депо Закарпаття».

– Якщо пан міністр повідомляє, що на Закарпатті за даними супутникового моніторингу виявлено 530 незаконних рубок на площі 774 га, то перше питання – коли саме були вчинені ці рубки? – запитує голова Закарпатської ОДА.

За словами Москаля, він особисто заборонив експортувати кругляк, ще до введення мораторію, щоб зберегти ліс, а за це область закидають судовими позовами.

–На Закарпатті рубати ліс і вивозити за кордон було заборонено моїм розпорядженням ще до офіційного мораторію на експорт кругляка, що почав діяти з 1 листопада 2015 року. Наша область залишається єдиною в Україні, яка не вивозить за кордон навіть дозволену для експорту паливну деревину. Більше того, ми не пропускаємо за кордон вагони з так званими дровами і з інших областей, чим зменшуємо нещадну вирубку «паливної деревини» в інших регіонах України. І за це Держагентство лісових ресурсів України засипало нас судовими позовами, – розповівполітик.

– Цікаво все-таки дізнатися, яка картина з незаконними рубками в інших областях України, що ешелонами вивозять свій ліс за кордон, і зробити на підставі отриманих даних порівняльний аналіз. А найголовніше те, що вся відповідальність за ситуацію з незаконними рубками на Закарпатті лежить особисто на міністрі АПК Тарасі Кутовому, тому що Держагентство лісових ресурсів, яке контролює держлісгоспи, безпосередньо підкоряється панові Кутовому – зазначив Москаль.

До речі, в Кабміні досі немає визначеності, що робити з мораторієм на вивезення кругляка за кордон.

– Якщо дійсно Кутовий причетний до незаконних проведення рубок лісу в Карпатах, то це можна вважати черговою корупційною схемою скандального аграрного міністра. Їх, за повідомленнями ЗМІ, у нього чимало. Зокрема, нещодавно міністра АПК Кутового звинуватили ще однією корупційною схемою на цей раз вже з українським зерном. Суть схеми полягала в тому, що пшениця з України йшла на експорт за підробленими довідками якості, виробленими Держспоживслужбой. Одеська лабораторія, приймаючи пшеницю на аналіз, робить висновок, що пшениця заражена. Після цього судно з завантажених зерном вже ніхто не може випустити з України, і воно стоїть у порту. День простою коштує 6 тисяч доларів. Далі бізнесменові пропонується зробити аналіз у київській лабораторії, або стояти в порту невизначений термін. Ціна такої довідки – 60 центів з кожної тонни. З них Кутовом йде 25 центів. З експортованих обсягів пшениці в кишенях Кутового осіло – 5,92 млн. дол, – пише видання.

– Ще одна не менш прибуткова «україна» Кутового – «Укрспирт», навколо якого тривають скандали вже не перший місяць. Керуючи спиртовою галуззю в «ручному» режимі, Кутовий зберігає особистий контроль за мільярдними схемами виробництва і продажу «тіньового спирту». Саме тому Кутовий з моменту свого призначення в квітні 2016 року, не поспішає проводити прозорий конкурс на вакантну посаду директора ДП «Укрспирт».

Таке «управління» галуззю міністром без профільної освіти може призвести до повного колапсу аграрного сектора. І початок цьому вже покладено. Працівники галузі протестують, заводи закривають, губернатори обурюються перекладанням відповідальності за розкрадання лісів, профспілки вимагають від прем'єр-міністра Гройсмана втрутитися і запобігти катастрофі. Можливо, єдиним шляхом збереження аграрного сектора є відставка скандального міністра», – наголошується в матеріалі.