Московити дурили Європу ще від Івана III (Схизматика)

СВІТ
25.01.2024, 07:19
Московити дурили Європу ще від Івана III (Схизматика)
Фото: Facebook

Прорубана Пєтром I хвіртка насправді не була чимось новим для колишнього ординського улусу. Погляди на Захід у Кремлі виношували й раніше.

На зламі XV-XVI століть політична й церковна еліта цивілізованого Заходу була чомусь упевнена, що московська держава готова прийняти католицтво і вступити в... ЄС! Ой, пардон, у Священну Римську Імперію і стати слухняним знаряддям у боротьбі проти турків, Яґеллонів і ще там когось, на кого вкажуть «старші товариші».

Історики й досі ламають голови зі списами, що ж змусило недурних та ніби освічених європейських лідерів і дипломатів повірити у готовність Москви розпрощатися зі своєю «унікальністю» та суверенітетом. Відповіді поки не дано, можливо вона пилиться в якомусь з архівів.

Однак московські князі знатно використали довірливих західних «цивілізаторів», що у надії приручити «схизматиків» подарували їм візантійську спадщину разом із Зойкою Ветхословицею, накарбували монети, наприсилали спеціалістів, забабахали Кремль у кращих традиціях італійської архітектури. А ще, допомогли поневолити Смоленщину (у свого ж брата по вірі).

Минули століття, а Захід — отой Старий Світ — так і не порозумнішав. І так само наївно і вперто у кінці XX  — на початку XXI століть знову повірив у готовність химерної Москви демократизуватися й приєднатися до ринкових та ліберальних цінностей (а як же скрєпні скрєпи?).

Цар Борис (Єльцин) і цар Владімір (Путін) знатно «поюзали» наївних вестернів, що у надії приручити «русскаґо мішку» й напустити його на «ісламських терористів» накачали його нафтодоларами, інвестиціями, зброєю, товарами подвійного призначення. А нині, ти поглянь-но, чухають макітри та не знають, як із ним упоратися.

І, як завше, відіграються... на Україні.
Автор : Софія Дніпровська
Читайте також:
Війна
Він висловив надію, що ситуація не переросте у ширший регіональний конфлікт.
09 травня, 09:31
Політика
У Кремлі стартували переговори між російським диктатором владіміром путіним і лідером КНР Сі Цзіньпіном
08 травня, 11:16
Опінії
Саудівська Аравія відмовилась скорочувати видобуток нафти. Чому це важливо – і які наслідки для росії?
03 травня, 11:41
Політика
47-й президент США ставиться до країн як до боржників. Але війна і спротив зовнішній агресії не може вестися як підприємництво.
29 квітня, 16:04
Політика
Після церемонії поховання можуть відбутися подальші переговори
26 квітня, 12:18
Економіка
Мінторгівлі США оголосило про плани запровадити мита до 3521% на імпорт сонячних панелей із: Камбоджі, Таїланду, Малайзії та В'єтнаму.
22 квітня, 17:47