Московський патріархат вчиняє в Україні Каїновий гріх

Опінії
01.06.2022, 17:01
Московський патріархат вчиняє в Україні Каїновий гріх
Фото: Facebook

Митрополит Онуфрій і його шеф – патріарх-ґебіст Кірілл – відповідальні за російську воєнну агресію на рівні з Владіміром Путіним.

Народний депутат Верховної Ради України

Як цікаво: на третій місяць великої війни "УПЦ МП"засуджує війну" та звертається до влади України та РФ із проханням "продовжувати переговорний процес, щоб зупинити кровопролиття". А яким чином Україна має вплинути на Владіміра Путіна, що замість переговорів обрав геноцид українського народу та бомбардування мирних міст?

Яким чином ми, українці, маємо "зупинити кровопролиття", крім як убити всіх росіян, що вдерлися в наш дім? Обидва питання, звісно, риторичні й у порожнечу.

А чому у Постанові Собору "УПЦ МП" ні словом, ні пів словом не згадано Бучу, Ірпінь, Гостомель, Мощун, Бородянку, Ізюм, Маріуполь, Харків, Херсон, Краматорськ та інші больові точки нашої географії? Чому РПЦвУ, тобто "УПЦ МП" не спромоглася подякувати хоробрим українським захисникам, воїнам ЗСУ, на яких буквально молиться вся країна?

Зате спромоглися висунути розгорнуті претензії Константинопольському Патріарху, Православній Церкві України та понарікати на перехід парафій з "УПЦ МП"!

Собор заявив про "незалежність і самостійність" сумнозвісної структури, під назвою "УПЦ МП"; заявив – і все. Чи означає це реальну незалежність чи хоча б юридичну?

Рішення Собору юридично ні про що не говорить, бо зрештою потрібно дивитися змінений Статут "УПЦ МП". Також Собор висловив "незгоду" з позицією Кipiлла Гундяєвa щодо війни в Україні. Незгоду, на третій місяць великої війни!

Як же відреагував антихрист на ім'я Кірілл Гундяєв? А ось, як: «Ми з повним розумінням ставимося до того, як сьогодні страждає Українська православна церква. Ми з розумінням ставимося до того, що блаженніший митрополит Онуфрій та єпископат повинні максимально мудро сьогодні діяти, щоб не ускладнювати життя свого віруючого народу».

Водночас він молиться про те, «щоби жодні тимчасові зовнішні ускладнення ніколи не зруйнували духовну єдність нашого народу». А можна, щоби навпаки?

Власне, а як щодо засудження священників, що читали молитви за Путіна? Засудження церковників, що покривали дії росіян на Донбасі? Засудження монахів, що помагали корегувати цілі для російської армії?

Жодного каяття з боку "УПЦ МП" і визнання своєї провини за всі ці роки. Очевидно, вони намагаються уникнути відповідальності за просування російських інтересів та наративів в Україні.

Таке не можна забувати й пробачати.

І це мають збагнути ті, хто закликає "не розколювати суспільство", коли підіймаєш питання про законопроєкт, що забороняє будь-яку релігійну організацію, центр управління якої знаходиться в державі-агресорці. Сподіватися, що проблема з "УПЦ МП" розв'яжеться сама собою без рішучих кроків і вольових рішень, – безвідповідально щодо тих, хто загинув, і щодо тих, хто далі житиме в Україні.

І насамкінець, я відкрила звернення голови УПЦ МП Онуфрія за 24.02: «...Ми звертаємось також до Президента Росії та просимо негайно припинити братовбивчу війну. Український і російський народи вийшли із Дніпровської купелі хрещення і війна між цими народами це повторення Каїнового гріха, який по заздрості убив свого рідного брата». Ще є питання?

Читайте також:
Політика
Попри чисельну перевагу російські окупаційно-терористичні сили побоюються наступальних дій наших захисників на Півдні.
26 серпня, 21:30
Війна
Під виглядом "навчання" та "оздоровлення" російські загарбники викрадають дітлахів у тимчасово окупованих містах і селах Півдня та Сходу.
15 серпня, 18:35
Війна
Росіяни розуміють –  їм не довго лишилося перебувати на тимчасово окупованій частині Запорізької області та всього Півдня.
28 липня, 18:16
Війна
Російський окупаційно-терористичний режим у всіх своїх ітераціях намагався стерти наш народ з лиця Землі, бо ми загрожуємо його існуванню.
26 липня, 21:09
Світ
Чи могли надійні відносини між Україною та Польщею були заплямовані подіями, які відбулися 80 років тому? Так вважають ультраправі.
14 липня, 13:26
Кримінал
Російська пропаганда та агенти "глибокого залягання" у Німеччині поновили переслідування й залякування наших співвітчизників.
03 липня, 17:18