Москва і Пекін – спонсори військової хунти у Малі

СВІТ
13 січня, 08:27
Москва і Пекін – спонсори військової хунти у Малі
Фото: Africa News

РФ і КНР свідомо заблокували міжнародний пакет санкцій проти недемократичного військового уряду Республіки Малі.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі Відділу зв'язків зі ЗМІ Організації об'єднаних націй, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що у цій західноафриканській країні за останнє десятиліття сталося кілька державних переворотів за участі армії, представників якої фінансують із Москви та Пекіна.

Так, під час нещодавнього засідання Ради Безпеки ООН керівники російської та китайської делегацій завадили ухвалити санкції, ініційовані Францією за підтримки США і Великої Британії.

«Майбутні обмеження мали бути запроваджені як відповідь на рішення уряду Малі відкласти на 2026 рік всенародне волевиявлення, що було заплановано на лютий цього року. Ми висловлюємо розчарування у зв'язку із позицією РФ і КНР, які демонструють відверту неповагу до міжнародного права, потураючи недемократичним військовим режимам», – прокоментували ситуацію у Відділі зв'язків зі ЗМІ ООН.

Водночас делегати від країн-сусідів із Малі країн зауважили, подібні дії Москви та Пекіна переконують світову спільноту у тому, що їм вигідно мати там своїх куплених маріонеток.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", у західноафриканській Республіці Ґвінея торік у вересні відбувся державний переворот.

Читайте також:
Турецький президент вважає напруженість у відносинах Москви та Києва штучноствореною Кремлем із пропагандистською метою.
19 січня, 12:29
Британія надасть Україні протитанкове озброєння
17 січня, 21:20
Українська комбінаторика Кремля проста: показово імітувати загрозу нападу зовні для прихованої підготовки дестабілізації зсередини.
15 січня, 14:53
Офіційний Пекін назвав народне повстання у Казахстані "кольоровою революцією", організованою за гроші Заходу.
08 січня, 08:09
Що пишуть світові ЗМІ щодо ризиків вторгнення в Україну на тлі «антиядерної» заяви п’яти країн
06 січня, 15:25
8-річна гібридна війна РФ проти України спонукала північноєвропейських політиків реально оцінити загрози, що йдуть зі Сходу.
06 січня, 12:42