Москва марно сподівається на милість Пекіну
Чи жертвуватиме КНР відносинами зі США заради дружби із РФ? Сі Цзіньпін сказав ствердно й упевнено: «Ні».
Російська пропаганда намагається запевнити сама себе і своїх споживачів у «вічній дружбі» Москви з Пекіном. Але васал ніколи та за жодних обставин не може бути другом сюзерена, який зневажає за слабкість і брехню.
Розгляньмо бравурні та незграбні заяви Кремля на основі цитат самого Сі Цзіньпіна, для якого не існує рівноправного партнера. Економічно і технологічно залежний від США комуністичний Китай не формуватиме союз із РФ проти Америки.
Подібні вигадки не лише створюють помилкові уявлення про політичний курс КНР, а й формують завищені очікування громадськості та політиків щодо російсько-китайських відносин. Вони узагальнюють усю зовнішню політику Китаю до чорно-білої палітри й, зрештою, лише шкодять.
Отже, що думає та як саме висловлюється товариш Сі з приводу американо-китайських відносин, котрі навряд будуть розірвані на догоду росіянам:
- Одного разу відчинені двері китайсько-американських відносин не можуть бути знову зачинені.
- У китайсько-американських відносин блискуче майбутнє. США унікальні своєю історією, культурою та географічним розташуванням, які сформували їх особливий шлях розвитку та соціальну систему. Ми повністю шануємо все це.
- Китай ніколи не ставить проти США і ніколи не втручається у їхні внутрішні справи. Китай не має наміру кидати виклик США або змістити їх з глобальної шахової дошки.
- Ми будемо раді бачити впевнені в собі, відкриті Сполучені Штати, які постійно ростуть і процвітають.
- Китай не прагне поділу сфер впливу і не вестиме ні з ким холодну або гарячу війну.
- Китай прихильний до діалогу і виступає проти конфронтації, а також будує партнерські відносини замість спілок.
- Ми готові працювати з усіма країнами для просування глобальної модернізації, заснованої на мирному розвитку, взаємовигідному співробітництві та спільному процвітанні.
Вкотре наголосимо, вищевикладені цитати належать Сі Цзіньпіну, а отже є дороговказом для всього зовнішньополітичного курсу країни, перш за все Комуністичної партії Китаю. Звісно, можна сказати, що це лише гарні фрази, які приємні американцям, але в такому випадку, те саме можна сказати про всі слова Сі на адресу росії.
Не можна не визнати, що американо-китайські відносини суперечливі, неоднозначні та майбутнє їх туманне. Але й російсько-китайські відносини не такі прямолінійні та безхмарні, як намагається нам втовкмачити російська пропаганда, не ведіться на брехню Кремля.