Москва марно сподівається на милість Пекіну

СВІТ
03.12.2023, 16:46
Москва марно сподівається на милість Пекіну

Чи жертвуватиме КНР відносинами зі США заради дружби із РФ? Сі Цзіньпін сказав ствердно й упевнено: «Ні».

Російська пропаганда намагається запевнити сама себе і своїх споживачів у «вічній дружбі» Москви з Пекіном. Але васал ніколи та за жодних обставин не може бути другом сюзерена, який зневажає за слабкість і брехню.

Розгляньмо бравурні та незграбні заяви Кремля на основі цитат самого Сі Цзіньпіна, для якого не існує рівноправного партнера. Економічно і технологічно залежний від США комуністичний Китай не формуватиме союз із РФ проти Америки.

Подібні вигадки не лише створюють помилкові уявлення про політичний курс КНР, а й формують завищені очікування громадськості та політиків щодо російсько-китайських відносин. Вони узагальнюють усю зовнішню політику Китаю до чорно-білої палітри й, зрештою, лише шкодять.

Отже, що думає та як саме висловлюється товариш Сі з приводу американо-китайських відносин, котрі навряд будуть розірвані на догоду росіянам:

  • Одного разу відчинені двері китайсько-американських відносин не можуть бути знову зачинені.
  • У китайсько-американських відносин блискуче майбутнє. США унікальні своєю історією, культурою та географічним розташуванням, які сформували їх особливий шлях розвитку та соціальну систему. Ми повністю шануємо все це.
  • Китай ніколи не ставить проти США і ніколи не втручається у їхні внутрішні справи. Китай не має наміру кидати виклик США або змістити їх з глобальної шахової дошки.
  • Ми будемо раді бачити впевнені в собі, відкриті Сполучені Штати, які постійно ростуть і процвітають.
  • Китай не прагне поділу сфер впливу і не вестиме ні з ким холодну або гарячу війну.
  • Китай прихильний до діалогу і виступає проти конфронтації, а також будує партнерські відносини замість спілок.
  • Ми готові працювати з усіма країнами для просування глобальної модернізації, заснованої на мирному розвитку, взаємовигідному співробітництві та спільному процвітанні.

Вкотре наголосимо, вищевикладені цитати належать Сі Цзіньпіну, а отже є дороговказом для всього зовнішньополітичного курсу країни, перш за все Комуністичної партії Китаю. Звісно, можна сказати, що це лише гарні фрази, які приємні американцям, але в такому випадку, те саме можна сказати про всі слова Сі на адресу росії.

Не можна не визнати, що американо-китайські відносини суперечливі, неоднозначні та майбутнє їх туманне. Але й російсько-китайські відносини не такі прямолінійні та безхмарні, як намагається нам втовкмачити російська пропаганда, не ведіться на брехню Кремля.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Злочинна діяльність 95-го Кварталу має бути розслідувана
07 травня, 18:29
Політика
Злочини та робота на росію Петрова з Івановим з «Ісландії», після якого СБУ вручить їм підозру в держзраді
06 березня, 17:09
Опінії
Єдине інтерв'ю, яке дав кремлівський диктатор західному журналісту, було з американським соціалістом Волтером Дюранті. Було це у 1929 році.
09 лютого, 07:18
Політика
Мерія міста Модена відкликала дозвіл після звернення української сторони.
09 січня, 16:47
Опінії
Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.
07.12.2023, 15:33
Війна
Чому розрекламоване путіним озброєння не помічено на фронті?
09.11.2023, 16:28