Мовний конфлікт у Києво-Могилянській академії

Опінії
11.03.2023, 12:37
Мовний конфлікт у Києво-Могилянській академії

Молодь боронить своє право на спілкування українською мовою

Українська письменниця, педагог та громадська діячка

У Києво-Могилянці конфлікт. Мовний. Між студентськими організаціями.

Дійшло до того, що українська сторона, організація «Український студент», звернулася до Квіта, як до арбітра. А яка ж друга сторона? Ну звісно, москвоязика. Я пишаюся і радію, що молодь піднімає ці питання.

У Києво-Могилянці студенти об’єднуються за інтересами в студентські організації.

Одна з них, СО «Tempus», послуговується у своїх чатах та роботі московською мовою. Голова цієї організації одесит Павло Русскіх.

Україномовні члени цієї ж організації ніжно-ніжно і лагідно-лагідно (можете не сумніватися, українці ж завжди кланяються) натякнули Русскому, а як же Правила внутрішнього розпорядку Києво-Могилянки й заборона спілкуватися мовою окупанта?

Знаєте, що зробив москвоязикий Голова цієї організації ? Він вчинив як типовий московит. Тупо виключив цих членів з організації з усіх чатів.

Знаєте, чим прикрився?

Мальчікамі в окопах. Там тоже ваюют москвоязичниє. Ну і почалася байда з «равниє права», «уваженіє лічності» і.т.д. Ще й винними тих студентів зробив.

Є в Києво-Могилянці й інша організація «Український студент», яка сповідує націоналістичні погляди. Вони не стали мовчати й підняли питання на рівень Президента Академії, звернувшись за роз’ясненнями. Як корелюється москвояз організації «Tempus» з внутрішнім Розпорядком Києво-Могилянки.

З цікавістю спостерігаю, чим закінчиться ця історія. Як спрацює Правило з заборони москвоязу в Академії, яке нещодавно так сколихнуло суспільство і спричинило шквал обговорень.

Дорогі студенти інших вишів, а ви утверджуєте у своїх вишах політику україномовності, як хлопці й дівчата «Українського студенту» в Києво-Могилянці, чи толеруєте московське сміття?

Друзі, маю прохання, сходіть на сторіночку патріотичної молоді, подякуйте їм. За ними наше українське майбутнє.

І не ставте сумних смайликів! Тут треба ставити радісний смайлик. Це прекрасно, що молодь препарує цей нарив. Сумно, що в інших вишах сидять, як миші, а ви думаєте, що там усе норм. Не норм! Там ще не доросли піднімати подібні питання. Чи доросли? Га, батьки і молодь?

Читайте також:
Опінії
Вітчизняні владні «шарікови» продовжують перекладати розв'язання складних проблем суспільства на «магічні» застосунки.
10 лютого, 17:07
Опінії
Або історія однієї гучної фотографії із Залужним.
08 лютого, 10:07
Життя
Страх перед ідіотами: виклик сучасному суспільству.
06 лютого, 11:44
Життя
Чи готовий ти взяти відповідальність за свій вибір?
04 лютого, 15:34
Життя
Ставити складні питання, — це якраз основна робота викладача. Особливо у галузі вищої (академічної) освіти, яка загинається в Україні.
04 лютого, 07:13
Політика
Чи будуть штрафувати суддів за неповагу до українців, змушених годинами чекати на судові засідання, та роками на судові рішення?
01 лютого, 19:17