МВФ погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році

УКРАЇНА
04.10.2015, 13:08
МВФ погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році

Місія Міжнародного валютного фонду погіршила прогноз падіння української економіки до 11% у 2015 році. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій місією в суботу.

Раніше у МВФ заявляли, що очікують падіння ВВП України на 9% у 2015.

Зокрема, на таку негативну динаміку, вважають у МВФ, суттєво вплинуло більше, ніж очікувалося, скорочення економіки у першому півріччі цього року.

Водночас у МВФ прогнозують, що економіка України відновить зростання вже у 2016 році.

"Очікується, що в 2016 році зростання сягне 2%, і цьому сприятиме відновлення довіри споживачів та інвесторів, поліпшення динаміки експорту і поступове послаблення умов кредитування", - заявили в місії.

Зокрема, експерти фонду відзначили поступову макроекономічну стабілізацію в країні: "Обмінний курс в цілому стабільний, обсяги вкладів в гривні ростуть, інфляція відступає".

Водночас у МВФ заявили, що критично необхідними для України залишаються реформи у напрямку покращення умов підприємницької діяльності, сприяння приватизації і посилення корпоративного управління.

Продовження переговорів

Місія МВФ працювала в Києві з 22 вересня по 2 жовтня в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

У суботу в місії заявили, що під час переговорів з українською владою досягли взаєморозуміння у багатьох питаннях, проте збираються продовжити перемовини у найближчі тижні.

"Було досягнуто розуміння з багатьох питань. Проте, оскільки владі потрібен додатковий час для того, щоб остаточно конкретизувати свої пропозиції відносно напрямків політики на 2016 рік, в найближчі тижні дискусії продовжаться", - цитує прес-служба місії заяву її керівника Ніколая Георгієва.

Україна і МВФ погодили програму розширеного фінансування (EFF) у лютому цього року. Вона розрахована на 4 роки і загалом передбачає виділення Україні 17,5 млрд доларів фінансової допомоги.

Поки що Україна отримала лише 5 із погоджених за програмою розширеного фінансування 17,5 млрд доларів.

Раніше представники української влади заявляли, що очікують на отримання п'ятого траншу кредиту вже у жовтні.

Відділ Моніторингу,

Останній Бастіон