МЗС і МВС Франції зустрінуться, щоб подати апеляцію на рішення суду не закривати центр ДНР у Марселі

ПОЛТАВА
06.09.2018, 18:36

Рішення суду французького міста Екс-ан-Прованс не закривати так званий репрезентативний центр "ДНР" у Марселі не означає легітимізації терористів, у Міністерстві закордонних справ та Міністерстві внутрішніх справ Франції буде проведено відповідні консультації,- повідомила речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Жодним чином не йдеться про легітимізацію терористичної організації, як це намагаються представити російські ЗМІ, йдеться лише про діяльність зазначеної громадської асоціації, реєстрація якої не потребує попереднього узгодження. Ми сподіваємося, що розгляд цього питання в порядку апеляції розставить усі крапки над "i" і діяльність цієї організації буде припинено", - сказала М.Беца в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Речник МЗС додала, що прокурор має намір подавати апеляцію на рішення суду.

За її словами, посольство вживає необхідних заходів, спрямованих на перешкоджання діяльності у Франції так званого репрезентативного центру "ДНР".

"Уже заплановано проведення зустрічей у МЗС і МВС Франції, під час яких буде наголошено на необхідності подання апеляції та вжиття відповідних заходів", - повідомила М.Беца.

Вона також наголосила, що позиція Франції щодо підтримання територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України залишається незмінною.

Як повідомлялося, 22 вересня 2017 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ Франції звернулося до прокуратури для розслідування наміру відкрити "представництво "ДНР" у м. Марселі.

27 вересня того самого року прес-центр СБУ повідомив, що п'ять французьких громадян, які були на церемонії відкриття так званого представництва "ДНР" у Марселі, раніше відвідували Росію і зустрілися з депутатом Державної Думи РФ Наталією Поклонською. "Голова центру" Юбер Файяр разом з "однодумцями" Крістіаном Бореллі та Крістіан Пуйоль прибули до "ДНР" улітку 2017 року через територію Росії. У Москві вони, зокрема, мали зустріч зі зрадницею України Наталією Поклонською... У тимчасово окупованому Донецьку "делегація" підписала угоду щодо відкриття "центру" так званим в. о. міністра закордонних справ "ДНР" Ніканоровою (Наталією Ніканоровою - ІФ)", - йшлося в повідомленні.

За інформацією української спецслужби, на відкритті так званого представництва "ДНР" також був присутній президент об'єднання "Моя країна Франція" Жак Клостерман, який відвідував ОРДЛО в 2016 році, коли його структура входила до об'єднання "Національний фронт", яке перед виборами 2017 року було виключено з коаліції Марін Ле Пен.

П'ятий громадянин Франції, який був на відкритті "представництва ДНР", - Ксав’є Моро - французький аналітик та військовий експерт. За інформацією СБУ, він неодноразово озвучував тези, вигідні російській пропаганді, та організовував публічні заходи за гроші російських спецслужб.

6 вересня 2018 року російські ЗМІ повідомили, що суд французького міста Экс-ан-Прованс вирішив не закривати представницький центр "ДНР" у Франції, відхиливши позов уряду П'ятої республіки.

Посол України у Франції Олег Шамшур розраховує на оскарження прокуратурою цього рішення. "Глибоко розчарований рішенням суду щодо т. зв. репрезентативного центру "ДНР" у Франції. Розраховуємо на його оскарження прокуратурою: діяльності "представництва" терористичної "ДНР" у Франції нарешті має бути покладено край", - написав дипломат на своїй сторінці у Twitter.

Читайте також:
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35
Бригада лохвицьких вогнеборців загасила пожежу на території домогосподарства у селі Гаївщина.
22 травня, 09:18