На 104 році життя у засвіти пішов ветеран Іван Залужний, єдиний онук якого загинув на Донбасі

31.10.2021, 16:00
Іван Залужний
Іван Залужний
Фото: українська правда

Залужний пережив Голодомор, пройшов 2 світову війну у складі СССР, товаришував з ветеранами УПА і закликав зупинити Путіна.

Відомий ветеран Другої світової війни 103-річний Іван Анікейович Залужний пішов з життя у рідному Запоріжжі вранці у неділю, 31 жовтня.

Про це у себе на сторінці у ФБ повідомив ексголова Запорізької ОДА Констянтин Бриль.

«З його іменем в Запорізькій області та всій Україні пов’язані дуже героїчні та патріотичні спогади. Адже Іван Анікейович захищав нашу країну від коричневої чуми, а його рідний онук віддав життя за Україну», – написав Бриль.

Іван Оникійович Залужний народився 1918 року в селі Кисличувате Томаківського району Дніпропетровської області.

На його долю випав Голодомор, Друга світова війна, а у 2014 році загинув внук Івана Залужного уже на російсько-українській війні.

У 1932 році я повинен був йти в 6 клас, а мама говорить, що, Ваня, ми без тебе пропадемо – я був найстаршою дитиною. Тому замість школи ловив “гаврашків” (ховрахів), обробляв, мати їх смажила – ось так годували сім’ю. Я доучувався вже у вечірній школі, будучи військовим”, – у розмові з журналістами згадував Іван Залужний.

У 1941-1945 роки Залужний брав участь у Другій світовій війні.

Під час радянсько-японської війни командував пульвзводом 355-го окремого батальйону морської піхоти Тихоокеанського флоту. Героїчно проявив себе при звільненні міста Сейсін.

Онук ветерана, боєць Нацгвардії України Іван Вікторович Залужний загинув 10 серпня 2014 року під час служби на блок-пост поблизу міста Амвросіївка на Донеччині.

Офіцер вступив у бій з сепаратистами, що напали на блок-пост, але отримав смертельне поранення. При цьому зумівши спасти близько 50 побратимів.

На похоронах єдиного онука Іван Анікейович виголосив промову до своїх бойових побратимів, закликаючи їх зупинити Путіна та не допустити ескалації конфлікту.

Після цього, історія родини Залужних набула широкого розголосу в ЗМІ.

Іван Анікейович почав отримувати численні листи підтримки від українців і навіть від окремих ветеранів Другої світової з Росії.

“Коли Путін сказав, що ми і без України перемогли, я вважаю, що це велика образа для нас, ветеранів”, – зазначив український воїн.

У 2015 році він став символом відзначення Дня перемоги та нововведеного Дня пам’яті та примирення.

Соціальний ролик, де морський піхотинець часів Другої світової розповідає про свого онука, загиблого в АТО, набув неабикого резонансу.

На 104 році життя у засвіти пішов ветеран Іван Залужний, єдиний онук якого загинув на Донбасі_1

Разом зі стрільцем УПА Степаном Петрашем у 2017 році Іван Залужний став обличчям інформаційної кампанії до Дня пам’яті та примирення, створеної Українським інститутом національної пам’яті.

Читайте також:
Політика
Опісля тривалої хвороби ввечері 10 травня на 89-му році життя помер Леонід Макарович Кравчук.
10 травня, 21:34
Виміри
На 65 році життя помер віцепрезидент Національної Федерації кіокушин карате Анатолій Небесний
06 травня, 16:04
Некролог
Його вже немає. І не стало його на війні. І загинув він у бою. І майже не писали про нього ЗМІ. І не висловив співчуття президент...
16.12.2021, 18:32
Війна
“Ніколи не вихвалявся своїми бойовими досягненнями. Завжди був веселим і на кожен випадок мав цікаву історію”.
29.11.2021, 14:52
Новини
На Полтавщині він запам'ятався реформаторською діяльністю у лавах спецслужб під час "перебудови" 1988-1990-х років.
05.08.2021, 09:24
Новини
На 74 році життя помер український націоналіст Михайло Калиняк.
02.11.2020, 12:06