На Черкащині створили заказник для збереження червонокнижної квітки

06 листопада, 06:01
На Черкащині створили заказник для збереження червонокнижної квітки

Столичні природоохоронці мають на меті завадити знищенню угідь, де росте тюльпан дібровний. Зараз розпочато пошуки на Полтавщині.

Такі відомості оприлюднила медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на заяву Київського еколого-культурного центру. Фахівці звертаються до жителів Полтавщини із проханням надати відомості, де у балках, пагорбах, схилах річок росте вказана квітка.

На жаль, останнім часом через розорювання екосистем і забудови популяції тюльпана дібровного різко скоротилися. Поки природоохоронцям вдалося врятувати рослину у межах Черкаської та Київської областей, де вже створено по одному заказнику.

«Ми не хочемо, щоби через оранку тюльпан дібровний зовсім було знищено й у Полтавській області, як це сталося з іншою рідкісною червонокнижною півонією тонколистою. Зараз цієї найкрасивішої квітки у Полтавщині вже немає. Тому для охорони тюльпана дібровного необхідно створювати заказники, що ми й робимо», — заявили у Київському еколого-культурному центрі.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», лубенські комунальники «звільняють» вулиці міста від дерев. Замість наведення ладу у громаді чиновники відверто займаються варварською профанацією і платять за це пересічні жителі Лубен.

Читайте також:
Історія
Громадські діячі та свідомі захисники культурно-історичної спадщини взялися за реконструкцію архітектурної пам'ятки. Роботи от-от почнуться.
вчора, 14:54
Полтава
Агентство місцевих доріг Полтавщини займається відвертою профанацією і саботажем. У сусідній Кропивниччині шляхи ремонтують як в Європі.
вчора, 06:09
Війна
Волонтери та оборонці шоковані станом справ в околиці Покровська. Замість спорудження фортифікацій там латають ями на автошляхах.
18 листопада, 19:21
Кримінал
Прифронтова область потребує захисту і зміцнення наявної оборони. Збереження екосистем у такі ситуації — нагальна потреба держави.
18 листопада, 13:43
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Полтава
На околиці села Чкалове недорахувалися здорових дерев у межах полезахисної зони. Порушників природоохоронного законодавства затримано.
17 листопада, 15:12