Created with Sketch.

На честь убитого росіянами Дані Дідіка назвали харківську школу

28.02.2023, 20:35
Фото: Tochka.net

Тільки на 9-й рік російсько-української війни влада вже прифронтового Харкова наважилася увічнити пам'ять юного українського Героя.

Йдеться про Данила Дідіка, якому нарешті віддали належну шану депутати органу місцевого самоврядування, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Kharkiv.Today".

Зазначається о сьогодні, 28 лютого, на online-сесії було одноголосно ухвалено рішення про перейменування Харківської спеціалізованої школи I-III ступенів №11 із поглибленим вивченням окремих предметів на комунальний заклад "Харківський ліцей №11 ім. Данила Дідіка".

«Даня Дідік – 15-річний громадський активіст, який загинув 22 лютого 2015 року під час теракту. Він нагороджений посмертно указом Президента України від 21 серпня 2018 року орденом "За мужність" III ступеня», – наголошено у проєкті рішення.

Від себе додамо, що Данило Дідік народився у 1999 році, з дитинства був футбольним уболівальником, футболістом і палким патріотом України, за що переслідувався проросійською голотою Харкова.

На хвилі Революції гідності юнак став постійним учасником велелюдних патріотичних заходів у рідному місті, де і загинув від рук російських терористів 22 лютого 2015 року.

Тоді біля колони мітингувальників пролунав вибух – спрацювала прихована у снігу протипіхотна міна, Данило Дідік отримав чисельні осколкові поранення несумісні з життя; помер наступного дня у лікарні.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що слід також неодмінно пам'ятати та рівнятися на Чин юного патріота з Краматорська Степана Чубенка, розстріляного російськими окупантами у 2014 році.

Харківський ліцей №11 імені Данила Дідіка
Читайте також
Чин незламних: річниця створення Дивізії «Галичина» і роковини операції «Вісла»
Історія
Японська кров Амуру: роковини червоного терору на Далекому Сході
Історія
Спадок каґана Кубрата на полтавській землі
Історія
Пам'яті Геннадія Москаля
Опінії
Карпатська Україна: до річниці появи «одноденної держави»
Історія
Археологічні розвідки Тараса Шевченка на Полтавщині
Історія