Пам'ятаємо і рівняємося на Чин Степана Чубенка

Опінії
12.02.2023, 09:23
Пам'ятаємо і рівняємося на Чин Степана Чубенка
Фото: Дмитро Савченко

Проїздом у місті з подобою сонячного сплетіння у тілі Донбасу... Знекровлений, але нескорений і незламний Краматорськ!

Видавець, політв'язень, публіцист

Де центральні квартали з жовтими сталінками постали, як близнюки старої Дарниці. Де безлюдні стадіони захлинаються збіднілим киснем, а чорні руїни цехів визирають наступної посівної ракет.

Тут у приспаному сквері міста стоїть мій друг у бронзі. Ми ніколи не розмовляли вживу, але я не рідко звертаюсь до нього подумки.

Степан Чубенко – перший у книзі пам'яті нашого Краматорська.

Палаюче серце ідеаліста не здатне обрати шлях в обхід великого Подвигу. А ще відчувати небезпеку, як того вимагають інстинкти... 

Наш Стьопка (так називають його Мама, Тато і ми) – воротар футбольного клубу "Авангард" (Краматорськ), народний Герой України. Зірвав прапор "ДНР" на центральній площі міста 2014 року.

А ще, надихав Краматорськ акціями на підтримку України, діяв в умовах фактичного підпілля під час окупації. Він замордований мразями та розстріляний на підконтрольній сепарам території.

Прожив коротке та змістовне життя і став  прикладом для нас. А тому пам'ятаємо і рівняємося на Чин Степана!

Читайте також:
Історія
Мудрого — не одурити, чесного — не купити, а мужнього — не зламати...
30 червня, 09:23
Полтава
Поблизу славнозвісного Мотриного монастиря, де гайдамаки святили зброю, увічнено незламних Героїв новітньої російсько-української війни.
16 червня, 14:07
Полтава
Воїн поліг смертю хоробрих 1 лютого 2024 року поблизу населеного пункту Богданівка на Донеччині. Тиждень не дожив до свого 51-річчя.
01 травня, 06:10
Світ
Ракетний удар по місцевості, де перебував чеченський лідер, завдано тієї миті, коли він розмовляв супутниковим телефоном із Москвою...
21 квітня, 14:00
Полтава
Незламний воїн поліг смертю хоробрих торік 20 липня, виконуючи бойове завдання на Бахмутському напрямку. Тепер його Чин увічнено у граніті.
17 квітня, 19:06
Позиція
Рівно рік тому 25 березня на Донеччині поліг смертю хоробрих наш земляк. Олександр Федорченко здобув вічне життя в бою проти московитів.
25 березня, 08:27