На Дніпропетровщині СБУ викрила масштабну схему зловживань в агробізнесі

КРИМІНАЛ
13 лютого, 10:14
На Дніпропетровщині СБУ викрила масштабну схему зловживань в агробізнесі

СБУ викрила мільйонні збитки, завдані державі в агропромисловому комплексі.

Служба безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури області викрила на Дніпропетровщині діяльність організованої групи, учасники якої проводили незаконні операції з придбання, зберігання та експорту агропродукції.

За версією досудового слідства, кілька комерсантів без будь-якої дозвільної документації побудували поблизу річкового порту одного з міст Дніпропетровського регіону елеватор.

Його потужності були розраховані на приймання, зберігання та просушку до 5 тисяч тонн сільгоспкультур на місяць.

Учасники групи приймали від місцевих фермерів зернові культури за готівку без оформлення відповідних документів та відповідно без сплати податків та зборів до держбюджету країни.

До того ж зберігання та просушка сільськогосподарських культур здійснювалась з порушенням необхідних санітарних норм. На зернові, відповідно, оформлювали фіктивну документацію.

На Дніпропетровщині СБУ викрила масштабну схему зловживань в агробізнесі_1

Вантажі організатори оборудки переправляли на річкових баржах до українських морських портів для продажу до країн близького та далекого зарубіжжя.

Оперативники спецслужби встановили, що господарська діяльність елеватора здійснювалася через низку фіктивних суб’єктів підприємницької діяльності і не відображалась в жодному офіційному звіті.

Тож організаторам вдавалося приховувати протиправну діяльність протягом усього 2019 року. Нелегальний оборот елеватора становив майже 90 млн грн, внаслідок чого держава не отримала щонайменше 20 млн грн податків.

На Дніпропетровщині СБУ викрила масштабну схему зловживань в агробізнесі_2

Під час проведення обшуків за місцем розташування нелегального агротерміналу правоохоронці виявили документацію та чорнові записи, Майновий комплекс елеватора та інші товарно-матеріальні цінності процесуально вилучено.

За попередніми матеріалами розслідування, виявлені порушення стосуються не лише сфери податкової дисципліни, а і норм містобудування, охорони природного середовища та забезпечення техногенної безпеки.

У межах розпочатого кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин оборудки та повідомлення про підозру особам, причетним до протиправної схеми.

Також перевіряється інформація щодо можливої причетності посадових осіб місцевої влади, правоохоронних та контролюючих органів до функціонування нелегального елеватора та незаконних оборудок.

Читайте також:
Громадські слухання щодо розроблення Генерального плану розвитку відбулися у Бутенківській об'єднаній територіальній громаді.
09:25
Українські спецслужби виявили схрон із боєприпасами у Каланчацькому районі поряд із Північно-Кримським каналом.
08:50
Комунальні служби Кременчука, як і їх колеги по всій Україні, не знають про шкідливість так званого кронування дерев.
вчора, 10:15
У Дніпрі СБУ викрила багатомільйонну оборудку з привласнення бюджетних коштів.
17 лютого, 10:31
У селі Максимівка Полтавської області з водойми витягнули тіло чоловіка.
17 лютого, 09:45
На збуті зброї у Мелітополі затримано працівника Державної служби з надзвичайних ситуацій.
15 лютого, 12:50