На Google подали позов до суду через неправомірний збір даних для навчання ШІ

СВІТ
16.07.2023, 14:44
На Google подали позов до суду через неправомірний збір даних для навчання ШІ

Позивачів непокоїть, що Google збирає особисті дані та матеріали, захищені авторським правом,

На компанію Google було подано колективний позов до федерального суду Сан-Франциско. Компанію звинувачують у незаконному зборі даних із вебсайтів для навчання штучного інтелекту.

Про це повідомляє CNN.

Авторами колективного позову є група осіб, яка заявила про представлення інтересів безлічі інтернет-користувачів та правовласників.

Зокрема, позивачів непокоїть, що Google збирає особисті дані та матеріали, захищені авторським правом, тим самим порушуючи права користувачів на конфіденційність та власність.

Google «таємно краде все, що будь-коли створювалося та публікувалося в інтернеті сотнями мільйонів громадян США», йдеться в позові. У скарзі також наголошується, що компанія використала практично весь «цифровий слід» для навчання своїх моделей ШІ.

Позивачі вимагають, щоб суд зобов'язав компанію надати користувачам можливість відмовитися від незаконного збору даних, а також видалити зібрані дані або виплатити власникам «справедливу компенсацію».

У позові йдеться про суму щонайменше $5 млрд.

Скарга ґрунтується на нещодавньому оновленні політики конфіденційності Google. Згідно зі змінами, компанія зможе використовувати будь-яку інформацію з сайтів, що індексуються, для навчання своєї нейромережі Bard. Нові положення політики конфіденційності Google набули чинності 1 липня 2023 року.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Штучний інтелект та нейромережі здатні самостійно розвиватися без людського контролю за цим процесом
30.04.2023, 10:24
Світ
У їхніх телефонах виявили шпигунські програми.
вчора, 18:38
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
вчора, 17:15
Світ
Перспективний турецький винищувач п’ятого покоління KAAN здійснив свій перший випробувальний політ.
вчора, 15:10
Світ
Комуністична диктатура з осердям у Пекіні не ховає хижих намірів щодо «не ханьских народів». Молох китайського ГУЛАГу робить із людей зомбі.
вчора, 14:53
Світ
За словами Петтері Орпо, диктатор путін не зупиниться ні перед чим, доки не відбудує СССР у кордонах 1945 року. Це загроза для Європи!
вчора, 08:26