На Херсонщині школярів змусили святкувати встановлення радянської влади в Криму – УІНП

ПОЛІТИКА
29.11.2020, 17:55
Присиваськ
Присиваськ
Фото: decentralization.gov.ua

В Інституті наголосили, що порушені не лише «декомунізаційні» закони, але й Закон «Про освіту».

В Херсонській області школи Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади масштабно відзначали події, пов’язані зі встановленням радянської влади на території України.

Про це повідомляє Украї́нський інститу́т націона́льної па́м'яті.

Зазначається, що більшовицьку дату – 100-річчя форсування червоноармійцями озера Сиваш вирішили відсвяткувати освітяни у Чаплинському районі.

Школярам демонстрували пропагандистський художній фільм «Маршал революції» про радянського воєнного діяча Михайла Фрунзе, влаштували для дітей одноденний тематичний піший похід «Стежками бойової слави», провели конференцію для учнів старших класів та урок історії України для 7-8 класів, присвячені «100-й річниці форсування Сиваша в ході Громадянської війни 1917-1921 років».

Своєю чергою Інститут національної пам’яті звернувся до Міністерства освіти України з проханням вжити відповідних заходів, щоб унеможливити повторення таких ситуацій у навчальному процесі.

«Зазначені заходи порушили чинне законодавство та фактично містили пропаганду комуністичного тоталітарного режиму й підміну понять про Українську революцію 1917–1921 років, що може призвести до формування в учнів спотворених уявлень про українське державотворення», – йдеться у повідомленні УІНП.

В Інституті наголосили, що порушені не лише «декомунізаційні» закони, але й Закон «Про освіту».  

Тому Інститут звернувся до Міністерства освіти й науки України з проханням у межах компетенції вжити відповідних заходів, щоб унеможливити повторення таких ситуацій у навчальному процесі.

При цьому науковці вказали, які закони були порушені:

Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», попри які учні вищезгаданої об’єднаної територіальної громади були залучені до комеморативних практик зі вшанування подій, пов’язаних зі встановленням радянської влади на території України.

Закон України «Про освіту», згідно з яким освіта в Україні ґрунтується на засадах гуманізму, демократії, національної свідомості, взаємоповаги між націями і народами.

Статтею шостою зазначеного закону одним з основних принципів освіти в Україні визначено гуманізм, демократизм, пріоритетність загальнолюдських духовних цінностей, а також органічний зв’язок з національною історією, культурою та традиціями.

Пункт 2 Указу Президента України від 22 січня 2016 року No 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років», згідно з яким вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років визначено одним з пріоритетів діяльності органів державної влади на 2017– 2021 роки.
 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Хто ці двоє? Чому не українці, а ці двоє, які торгують Україною, летять до Америки?
04 грудня, 15:25
Війна
В Харківській області не були побудовані фортифікації на річці Оскіл, — «слуга народу» Мар'яна Безугла
02 грудня, 15:02
Позиція
Кварталівський блазень, який узурпував владу в Україні, зробив провокаційну заяву.
30 листопада, 16:01
Опінії
Про що нас не попередили політичні «еліти»
29 листопада, 18:01
Війна
Рівно 18 років тому завершилася ліквідація стратегічної авіації Повітряних Сил України.
27 листопада, 15:45
Політика
Книги на смітник, українців у могили, мільйон дерев на попелище... Так й план потужної стійкості Зе-банди явно писали у Кремлі.
20 листопада, 21:41