На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті

ПОЛТАВА
08.07.2020, 08:39
На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті
Фото: Facebook

Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.

Про проведення низки обрядів на Івана Купала 6 липня відзвітували на офіційній сторінці закладу культури у соціальній мережі Facebook.

Основними елементами свята є: солярні культи, ритуальне розкладання багаття, збирання трав і рослин (зокрема й пошуки цвіту папороті), купання та обливання водою, віра у розгул цієї ночі нечистої сили, ворожіння, пов'язане з прадавніми уявленнями про надзвичайну силу енергії Сонця цієї пори.

Запізнати глибини народних джерел і таємниці Купальського вечора мали змогу всі охочі відвідувачі закладу культури — від малечі шкільного віку до дорослих.

«На Полтавщині напередодні Купала молоді дівчата збиралися в умовленому місці з вінками на голові. Вінки плели з кануперу, любистку, барвінку, васильку, м’яти, рути та інших духмяних трав. Чоловічі шапки й солом’яні брилі теж прикрашали квітами. Вкінці вечора вдягнене в жіночу сорочку солом’яне опудало несли до річки й топили, а дівчата знімали вінки, щоби повісити їх у хаті для відлякування нечистої сили», — зазначили регіональну особливість обрядової структури свята на сторінці музею Панаса Мирного у Facebook.

Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59