На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті

ПОЛТАВА
08 липня, 08:39
На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті
Фото: Facebook

Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.

Про проведення низки обрядів на Івана Купала 6 липня відзвітували на офіційній сторінці закладу культури у соціальній мережі Facebook.

Основними елементами свята є: солярні культи, ритуальне розкладання багаття, збирання трав і рослин (зокрема й пошуки цвіту папороті), купання та обливання водою, віра у розгул цієї ночі нечистої сили, ворожіння, пов'язане з прадавніми уявленнями про надзвичайну силу енергії Сонця цієї пори.

Запізнати глибини народних джерел і таємниці Купальського вечора мали змогу всі охочі відвідувачі закладу культури — від малечі шкільного віку до дорослих.

«На Полтавщині напередодні Купала молоді дівчата збиралися в умовленому місці з вінками на голові. Вінки плели з кануперу, любистку, барвінку, васильку, м’яти, рути та інших духмяних трав. Чоловічі шапки й солом’яні брилі теж прикрашали квітами. Вкінці вечора вдягнене в жіночу сорочку солом’яне опудало несли до річки й топили, а дівчата знімали вінки, щоби повісити їх у хаті для відлякування нечистої сили», — зазначили регіональну особливість обрядової структури свята на сторінці музею Панаса Мирного у Facebook.

Читайте також:
У Миргородському районі неподалік смт Комишня нищиться унікальне за своєю збереженістю укріплення раннього залізного віку.
18 серпня, 10:23
На толерантність? Освіченість? Притомність?..
23 липня, 10:01
"Останній Бастіон" продовжує знайомити своїх читачів з історією традиційних для української нації солярних символів.
22 липня, 09:59
Свастика в сучасному світі є одним з найвпізнаваніших символів зла, расизму і тиранії, який дотепер ненавидять люди в багатьох країнах.
20 липня, 11:22
Злочини проти моралі, особливо чаклунство, не завжди в Україні каралося смертю.
18 липня, 19:31
У приміщені земської школи авторства Опанаса Сластіона на території села Піски-Удайські невдовзі з'явиться етносвітлиця.
23 червня, 09:41