На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті

ПОЛТАВА
08.07.2020, 08:39
На Івана Купала у Полтаві шукали квітку папороті
Фото: Facebook

Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.

Про проведення низки обрядів на Івана Купала 6 липня відзвітували на офіційній сторінці закладу культури у соціальній мережі Facebook.

Основними елементами свята є: солярні культи, ритуальне розкладання багаття, збирання трав і рослин (зокрема й пошуки цвіту папороті), купання та обливання водою, віра у розгул цієї ночі нечистої сили, ворожіння, пов'язане з прадавніми уявленнями про надзвичайну силу енергії Сонця цієї пори.

Запізнати глибини народних джерел і таємниці Купальського вечора мали змогу всі охочі відвідувачі закладу культури — від малечі шкільного віку до дорослих.

«На Полтавщині напередодні Купала молоді дівчата збиралися в умовленому місці з вінками на голові. Вінки плели з кануперу, любистку, барвінку, васильку, м’яти, рути та інших духмяних трав. Чоловічі шапки й солом’яні брилі теж прикрашали квітами. Вкінці вечора вдягнене в жіночу сорочку солом’яне опудало несли до річки й топили, а дівчата знімали вінки, щоби повісити їх у хаті для відлякування нечистої сили», — зазначили регіональну особливість обрядової структури свята на сторінці музею Панаса Мирного у Facebook.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11 грудня, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54