На Курській АЕС поставили на охорону жінок
Керівництво станції не має жодного плану на випадок приходу українських військ, а співробітники хвилюються через відсутність укриттів.
На Курській атомній електростанції залишилися лише жінки-охоронці. Натомість всі росгвардійці-чоловіки зникли, але ЗРК «Панцир» переїхали ближче до станції.
Про це повідомляють у російському проєкті «Важливі історії» з посиланням на анонімного співробітника станції.
За словами джерела, керівництво станції не має жодного плану на випадок нападу. Співробітників не інструктували щодо подальших дій, а укриттів, де можна заховатися, на території АЕС немає. Раніше керівництво радило ховатися у разі небезпеки, але не вказувало, куди саме.
«Укриттів немає, куди подітися?» — запитує співробітник АЕС, додавши, що персонал не отримав жодних інструкцій на випадок атаки. «Говорять, що ми захищені, нас захищають наші війська. Атаки безпілотників – нереально, ми працюємо практично в бункері, у нас метрові стіни, і за два роки війни жодна ракета не вдарила сюди», – повідомив співробітник АЕС.
Після нічного нальоту українських дронів на станцію зенітні установки «Панцир» було переміщено ближче до АЕС. Співробітників-чоловіків, ймовірно, відправили туди або на інші завдання. На станції — самі жінки.
«Панцирі» переїхали ближче до станції. Увесь час відстрілюються. Охорона станції зазвичай прапорщики Росгвардії. Зараз сидять одні жінки, мабуть, чоловіків вони всіх зібрали, відправили туди»», — розповів співробітник Курської АЕС.
Після нічних атак сигнали про ракетну небезпеку навколо АЕС майже не припиняються, але працівники не отримали жодних конкретних інструкцій. Співробітники не знають, куди ховатися у разі небезпеки, і відчувають себе незахищеними. Керівництво Курської АЕС не планує проводити евакуацію.
Крім цього, на АЕС розпочалися звільнення не через атаки, а через фінансові проблеми концерну. Два блоки станції зупинили, а зарплати з серпня скоротили на 20%. Співробітники побоюються, що це не межа скорочень, адже фінансування йде на Запорізьку АЕС, яка наразі не виробляє енергії.
Видання пише, що українські війська після прориву кордону рф у Курській області просунулися на 15 км вглиб країни. За інформацією військкорів, українські сили можуть наблизитися до Курської АЕС, щоб посилити напругу для російського командування. Наразі українські бійці знаходяться приблизно за 76 км від станції. Місто Курчатов, де розташована АЕС, вночі було атаковано безпілотниками.
Що відомо про просування ЗСУ у Курській області
Російські пропагандистські канали викладають відео про просування українських військових у прикордонні Курської області. Судячи з викладених відео, просування ЗСУ сягає 10 км від кордону.
За фактом «нападу формувань ЗСУ» порушено кримінальну справу за статтями про «теракт, вбивство та посягання на життя правоохоронців», повідомив слідчий комітет Росії.
15:08 – з'явилася неофіційна інформація, що місто Суджа Курської області у РФ перебуває під контролем Збройних сил України. Про це повідомляє місцевий паблік.
15:46 – водночас російський «воєнкор» зауважує, що ЗСУ контролюють лише газовимірювальну станцію «Суджа». Вона є ключовим прикордонним обʼєктом для транспортування російського газу до Європи.
16:47 – російський диктатор Володимир Путін зустрівся з міністром оборони РФ Андрієм Білоусовим, головою ФСБ Росії Олександром Бортніковим та начальником Генштабу РФ Валерієм Герасимовим, щоб обговорити ситуацію в Курській області.
16:50 – Валерій Герасимов заявив, що операція в Курській області буде завершена розгромом ЗСУ та виходом на держкордон РФ.
17:17 – голова міста Суджа в Курській області Віталій Слащов заявив, що ЗСУ у місті немає, проте триває постійний обстріл.
Бої у Курській області почалися 6 серпня
Бої у регіоні продовжуються більше доби. Станом на ранок 7 серпня українські війська зайняли 11 населених пунктів.
Місцеві мешканці розповідають, що вночі вскочили в автівку і втекли, але змушені були під обстрілами вертатися по документи. Там уже танки стоять, а уряд каже: нічого немає, розповідає житель Курської області.
Скільки військових ЗСУ у Курській області
Загалом до регіону зайшли один чи два батальйони ЗСУ, це до 800 осіб. Ще до двох тисяч військових зосереджено вздовж кордону. За даними Z-каналу «Два майори», українських військових «не можна вибити».
6 серпня під час атаки на Курську область ЗСУ вдалося захопити російських солдатів строкової служби, повідомляв канал «Обережно, новини». Це йому підтвердили родичі одного із захоплених, Максима Х. До цього українські канали публікували відео, на яких двоє молодих людей розповідали, що вони є російськими військовослужбовцями строкової служби та їх взяли в полон.
Кількість залучених сил і засобів, а також масштаб бойових дій говорити про велику операцію ЗСУ, а не про окрему вилазку, розвідку боєм чи диверсійний рейд.
Російські джерела підтверджують часткову евакуацію населення з міста Суджа, водночас у прикордонних населених пунктах організованого вивезення цивільного населення не проводилося.