На Полтавщині державного реєстратора підозрюють у зловживанні своїми повноваженнями
Реєстратор незаконно зареєструвала за «благодійний фонд» регіонала Удовіченка право власності на стадіон, розташований у м. Карлівка.
За процесуального керівництва Решетилівської окружної прокуратури державному реєстратору юридичного відділу виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району повідомлено про підозру.
Жінці інкримінують несанкціоновану зміну інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинену особою, яка має право доступу до неї, та зловживання своїми повноваженнями державним реєстратором з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 1 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України).
За даними слідства, у липні 2020 року державний реєстратор зареєструвала за благодійною організацією право власності на стадіон, розташований у м. Карлівка.
Як наслідок, вказане нерухоме майно вартістю понад 15 млн грн безоплатно передали із спільної власності територіальних громад на той час Карлівського району у приватну власність організації.
З метою приховування протиправної реєстрації на майно, яке відповідно до законодавства не підлягало приватизації, жінка в Державному реєстрі речових прав змінила тип об’єкта нерухомого майна зі «стадіон» на «громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами».
Мова йде про стадіон, який безоплатно передали у власність БО «Фонд Добробут, Благодійність, Розвиток».
Власниками благодійного фонду «Фонд Добробут, Благодійність, Розвиток» на момент прийняття рішення райрадою були Юрій Кобченко, Олег Бегмат, регіонал Олександр Удовіченко, Андрій Сокіл та Володимир Слєпцов.
За позовом Решетилівської окружної прокуратури скасовано державну реєстрацію права приватної власності на стадіон та громадський будинок із господарськими будівлями, розташованими у м. Карлівка.
Окрім цього, визнано незаконним рішення сесії Карлівської районної ради від 25 червня 2020 року, на підставі якого вказане нерухоме майно безоплатно передали із спільної власності територіальних громад району у приватну власність місцевої благодійної організації.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» стадіон (як об’єкт спортивної інфраструктури) не підлягає приватизації.
Таким чином, територіальну громаду безпідставно позбавили права власності на нерухоме майно.
У зв’язку із цим прокуратура заявила позов до Полтавської районної ради (як правонаступника Карлівської районної ради) та благодійної організації.
Послідовно захищаючи інтереси територіальної громади, прокурори відстояли свою позицію у Верховному Суді, який залишив постанову Східного апеляційного господарського суду від 25 травня 2023 року без змін.
Судові інстанції погодилися з доводами прокурорів, що рішення Карлівської районної ради було прийняте всупереч інтересів територіальної громади.