На Полтавщині мобільний оператор долучився до пошуку зниклих безвісті дітей

ПОЛТАВА
16.08.2018, 11:56

Відсьогодні оператор мобільного зв’язку розсилатиме абонентам «Київстар» СМС-повідомлення з даними безвісти зниклих дітей, оголошених у розшук поліцією Полтавської області.

Про спільний проект полтавської поліції із мобільним оператором , який презентували сьогодні на прес-конференції, повідомляє відділ комунікації ГУ НП України в області на офіційному сайті.

Заступник начальника поліції Полтавщини Денис Захарченко наголосив на практичній доцільності проекту, який, без сумніву, буде додатковим «інструментом» у пошуку дітей. Він висловив надію, що технічна підтримка Київстар дозволить покращити результативність пошукових заходів і скоротити їх час.

Менеджер по зв’язках з громадськістю «Київстар» Володимир Буга зазначив, що завдання цього проекту – залучити якомога більше абонентів зв’язку, які перебувають в радіусі 1-3 км від місця пошуку дитини. «Ми не можемо бути певними, що саме завдяки цьому сервісу буде знайдена дитина, але цей механізм дозволить збільшити шанси її успішного пошуку».

Як пояснила керівник відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Карюк, короткі повідомлення з особистими даними розшукуваної дитини формуватимуться поліцією після згоди її батьків про розголошення персональних даних.

Алгоритм роботи цієї системи має наступний вигляд:

1 крок – після надходження дзвінка на лінію 102 або звернення до підрозділу поліції у батьків (або інших осіб, які їх замінюють) відбирається заява про загублену дитину.

2 крок – поліція вносить до Інформаційного Сервісу персональні дані про дитину та останнє місце її перебування.

3 крок – за згодою батьків (опікунів або особи, що їх замінюють) отримана інформація надсилається до ПрАТ «Київстар» для подальшого СМС-оповіщення абонентів.

4 крок – ПрАТ «Київстар» формує перелік абонентів «Київстар» у зоні приблизного пошуку (від 1 до 3 км) та надсилає зазначеним абонентам короткі текстові повідомлення (SMS).

*У тексті повідомлень зазначається:

- короткий опис загубленої дитини;

- посилання на веб-сторінку у соціальній мережі «Facebook» «Розшук дітей ГУНП в Полтавській області» з фото та коротким номером для отримання додаткової інформації.

Головне управління поліції може відмінити оповіщення, якщо воно стало неактуальним на певному етапі.

Якщо дитину знайдено, модератор сторінки відділу ювенальної поліції Полтавщини у Facebook «Розшук дітей ГУНП в Полтавській області» оновлює відповідний пост.

Довідка відділу ювенальної превенції поліції області.

Із початку 2018 року до відділів та відділень Головного управління Національної поліції в Полтавській області надійшли 254 повідомлення про безвісти зниклих дітей (минулого року таких повідомлень було 395). Із зазначеної кількості зниклих, 235 дітей були розшукані упродовж доби після звернення до поліції (2017 – 352 дитини).

На даний час на території Полтавської області всі діти розшукані та повернуті батькам або особам, що їх замінюють.

Читайте також:
Ще вчора вранці, 3 квітня, в Полтавській області було 4 підтверджених лабораторією випадків коронавірусу. На вечір ця кількість подвоїлась.
08:35
Палає ліс біля села Жирки у Кобеляцькому районі. На гасінні пожежі працює 18 одиниць техніки та 52 рятувальника.
вчора, 19:25
З 6 квітня транспорт Полтави перевозитиме тільки медиків, військових, поліцію і продавців.
вчора, 18:55
Ввечері 3 квітня ПЛР-тест підтвердив коронавірус у 69-річного чоловіка з Кременчука. Ще 4 позитивні експрес-тести – в працівників заводу.
вчора, 18:30
До 15 травня у Горішні Плавні на Полтавщині доставлять човен для скошування очерету. Комунальники купили його за 6 млн грн.
вчора, 15:35
Якщо людина помре від коронавірусу, її тіло перед похованням оброблять хлором. На похорон зможуть прийти до 10 родичів.
вчора, 14:25