На Полтавщині повертають землі у власність держави

ПОЛТАВА
01.09.2018, 13:26

230 гектарів земель сільськогосподарського призначення на території Попівської сільської ради Зінківського району через суд повернуто державі. Ще на повернення 237 гектарів у Шишацькому районі справа знаходиться у суді, - повідомляє прокуратура області. 

Так досудовим розслідуванням установлено, що керівник сільськогосподарського підприємства, в порушення вимог ст.122 Земельного кодексу України та ст.37 Закону України «Про охорону земель», достовірно знаючи про відсутність будь-яких правовстановлюючих документів, організував посів та обробіток земель сільськогосподарського призначення загальною площею майже 230 га у Зіньківському районі. Вартість зазначених земель становить майже 33 млн гривень.

Своїми незаконними діями директор підприємства спричинив державі збитків на майже 370 тисяч гривень.

Під час досудового розслідування кримінального провадження керівник сільськогосподарського підприємства відшкодував державі завдані збитки у повному обсязі.

У Шишацькому районі громадянин отримав в оренду земельні ділянки офіційно, але без проведення прозорої процедури земельних торгів та з іншими порушеннями вимог законодавства.

Установлено, що в 2016 році на підставі наказів Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області громадянин отримав в оренду 237 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства у Шишацькому районі.

Втім, з’ясовано, що вказаний громадянин протягом 2014-2015 років вже отримав в оренду для ведення фермерського господарства понад 395 га землі.

Відповідно до вимог чинного законодавства, особам надається право на одержання в користування земель за спрощеною процедурою лише один раз, у подальшому – обов’язковою процедурою є проведення земельних торгів, крім цього не проведено нормативно грошову оцінку землі.

Таким чином, при укладенні договорів оренди порушено вимоги Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство».

Враховуючи виявлені порушення, прокуратура звернулась до суду з позовними вимогами визнати недійсними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області, визнати недійсними укладені договори оренди земельних ділянок та повернути їх державі.

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35