На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту

ПОЛТАВА
16 березня, 16:45
На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту

Зараз у області діє дві системи зважування автомобілів під час руху.

Вони розташовані в Кременчуцькому районі на автодорозі «Полтава – Олександрія» та в Полтавському районі на автодорозі «Дніпро – Решетилівка».

Обладнання майданчика зважування в русі монтується по всій ширині дороги та вимірює навантаження на кожну вісь автомобіля щонайменше тричі. Високоточне обладнання працює при температурі повітря від –30°С до +40°С, його компоненти захищені від перенапруг, а також дощу і снігу. Номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, кількість осей і швидкість руху визначаються автоматично.

На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту_1

90% шкоди дорогам завдають вантажівки, які не дотримуються встановлених вагових норм, хоча вантажні автомобілі – це лише 10% транспорту на автошляхах.

Цього року на дорогах України встановлять 66 систем зважування автомобілів.

Зараз зведення комплексу триває у Дніпропетровській області неподалік від транспортної розв’язки, що веде до міста Кам’янське.

До кінця року встановлять три таких комплекси: один на трасі «Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка» і ще два – на трасі «Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя».

Торік на дорогах України спорудили 39 комплексів «Зважування-в-русі». У 2021 році планується побудувати ще 66 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів.

У січні на Полтавщині зафіксували антирекорд – 95 тонн при дозволених 40 тоннах на автодорозі «Полтава-Олександрія». Вантажівка рухалася з боку Кременчука в напрямку Полтави.

Щодоби цією автодорогою рухається 8-9 тисяч транспортних засобів. Третина їде з порушенням габаритно-вагових норм, повідомляють у Службі автодоріг Полтавщини. 

Всі дані систем зважування передаються до Державної служби України з безпеки на транспорті. Служба автомобільних доріг чи Укравтодор не мають права штрафувати водіїв. 

вибір редакції
Читайте також:
25 жовтня 2021 року жителі Сенчанської територіальної громади перекрили автомобільну дорогу сполученням Лохвиця-Миргород.
25 жовтня, 17:12
У понеділок, 25 жовтня 2021 року, місцева громада перекриє транспортний рух біля с. Сенча та с. Вирішальне
22 жовтня, 19:17
Апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ "Полтавагаз збут" і залишив без змін рішення суду першої інстанції
11 жовтня, 17:05
Громадяни давно цього потребували, адже мікрорайон № 7 відносно віддалений від центру
14 липня, 10:25
Машина з оператором та журналістом зіткнулась із вантажівкою
13 травня, 15:08