На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту

ПОЛТАВА
16 березня, 16:45
На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту

Зараз у області діє дві системи зважування автомобілів під час руху.

Вони розташовані в Кременчуцькому районі на автодорозі «Полтава – Олександрія» та в Полтавському районі на автодорозі «Дніпро – Решетилівка».

Обладнання майданчика зважування в русі монтується по всій ширині дороги та вимірює навантаження на кожну вісь автомобіля щонайменше тричі. Високоточне обладнання працює при температурі повітря від –30°С до +40°С, його компоненти захищені від перенапруг, а також дощу і снігу. Номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, кількість осей і швидкість руху визначаються автоматично.

На Полтавщині встановлять нові системи зважування транспорту_1

90% шкоди дорогам завдають вантажівки, які не дотримуються встановлених вагових норм, хоча вантажні автомобілі – це лише 10% транспорту на автошляхах.

Цього року на дорогах України встановлять 66 систем зважування автомобілів.

Зараз зведення комплексу триває у Дніпропетровській області неподалік від транспортної розв’язки, що веде до міста Кам’янське.

До кінця року встановлять три таких комплекси: один на трасі «Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка» і ще два – на трасі «Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя».

Торік на дорогах України спорудили 39 комплексів «Зважування-в-русі». У 2021 році планується побудувати ще 66 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів.

У січні на Полтавщині зафіксували антирекорд – 95 тонн при дозволених 40 тоннах на автодорозі «Полтава-Олександрія». Вантажівка рухалася з боку Кременчука в напрямку Полтави.

Щодоби цією автодорогою рухається 8-9 тисяч транспортних засобів. Третина їде з порушенням габаритно-вагових норм, повідомляють у Службі автодоріг Полтавщини. 

Всі дані систем зважування передаються до Державної служби України з безпеки на транспорті. Служба автомобільних доріг чи Укравтодор не мають права штрафувати водіїв. 

Читайте також:
У селі Кошманівка Машівської громади розпочались ремонтні роботи на дорозі «Полтава-Красноград».
06 квітня, 17:10
У Полтавському районі мисливці випустять породистих оленів
03 квітня, 15:05
Регіональна комісія з питань ТЕБ і НС запровадить додаткові обмеження у сферах культури та освіти
18 березня, 15:50
Апеляція Антикорсуду залишила у силі вирок депутату Полтавської облради та його спільнику.
12 березня, 21:12
ДП "Агентство місцевих доріг Полтавської області" замовило капремонт дороги С-170514 Стасі — Гавронці
02 березня, 11:00
Думки експертів, щодо стану спортивного руху області й міста.
25 лютого, 14:23