На Полтавщині закрили свиноферму через антисанітарію

ПОЛТАВА
18.08.2018, 05:20

Ще 19 квітня 2018 року Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Котелевській районній державній адміністрації, на підставці результатів проведеної перевірки визнала ветеринарно-санітарний стан однієї із свиноферми таким, що не відповідає вимогам біобезпеки до свиногосподарств і створює загрозу виникнення серед поголів`я свиней захворювання на африканську чуму свиней.

Таке рішення було прийнято за результатами проведених заходів контролю, які відбулися на підставі скарги громадянина щодо виявлення трупів свиней на сміттєзвалищі одного з населених пунктів,- повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Привести роботу свиноферми у відповідність до вимог законодавства з дотриманням заходів біобезпеки підприємство було зобов’язано до 03 травня 2018 року. У разі неможливості виконання заходів з біобезпеки, суб’єкту господарювання рекомендовано припинити діяльність у галузі свинарства.

Підприємство проігнорувало винесені приписи та не забезпечило дотримання біобезпеки, порушення не були усунуті.

Порушення вимог чинного законодавства створювало передумови виникнення та поширення африканської чуми свиней. Безконтрольний забій тварин, порушення ветеринарно-санітарних вимог до утилізації трупів тварин створили загрозу виникнення хвороб спільних для тварин та людей і харчових отруєнь.

У зв’язку з цим ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області18 травня 2018 року звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про заборону господарської діяльності з розведення свиней свинотоварною фермою підприємства у Котелевському районі.

Полтавський окружний адміністративний суд рішенням від 01 серпня 2018 р. у справі № 816/1687/18 позов задовольнив.

Таким чином, наслідком порушення Закону України «Про ветеринарну медицину», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України став захід реагування у вигляді зупинення господарської діяльності підприємства з розведення свиней у даній свинотоварній фермі.

Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32