На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами

КРИМІНАЛ
23.09.2023, 08:23
На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами

Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.

Поліція повідомила про незаконне використання надр на одному з гірничо-збагачувальних комбінатів. Інформація оприлюднена 22 вересня на офіційному сайті Національної поліції, проте назва підприємства невідома. За даними правоохоронців, кінцевим власником комбінату є колишній підсанкційний народний депутат VII та VIII скликань.

Як встановили співробітники Нацполіції, комбінат мав ліцензію лише на видобуток залізистих кварцитів.

«Тому відходи, що утворюються в процесі збагачення корисних копалин, мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Однак фігуранти, не маючи відповідної ліцензії, обробляли їх, а отриманий щебінь різних фракцій реалізовували суб’єктам підприємницької діяльності», — ідеться в повідомленні.

«Встановлено, що в період 2015-2021 років незаконно було видобуто понад 20 мільйонів кубометрів корисних копалин, а сума завданих збитків становить понад 157 мільярдів гривень. У ході слідства поліцейські зібрали доказову базу, яка стала підставою для повідомлення причетним особам про підозру» — зазначили слідчі.

На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_1На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_2На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_3На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_4На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_5

З інформації наданої поліцією можна зробити висновок, що йдеться про Полтавський ГЗК групи Ferrexpo олігарха-втікача Костянтина Жеваго.

Полтавський ГЗК — власник найбільших запасів залізняку в Європі та ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. Він фокусується на виробництві якісних котунів — продукції з високою доданою вартістю. Тому ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних об’єктів на ринках, що розвиваються.

Читайте також:
Політика
02 квітня 2024 року було проведено закупівлю на споруджування свердловини №179 Анастасівського родовища.
02 квітня, 15:10
Світ
Запаси «чорного золота» у водах Ґвінейської затоки оцінюються у 1,5-2 мільярда барелів. Основні вигодонабувачі — компанії «Eni» і «Petroci».
11 березня, 14:54
Опінії
Хто в цьому винен? Ймовірно, система, яку зруйнував в першу чергу Роман Опімах і ДГС.
30 січня, 09:47
Блоги
Це яскравий приклад нашої безголовості стосовно розвитку національної економіки.
09.08.2023, 11:06
Економіка
Видобувачі та продавці "чорного золота" пішли на радикальний крок. Але замість пазурів Москви варто розгледіти зморщені мацаки Пекіна.
03.04.2023, 18:13
Опінії
ВАСУ нарешті задовольнив позов про націоналізацію підприємств, які належали російському олігарху і путінському другові Олєгу Дєріпасці.
17.02.2023, 20:24