На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами

КРИМІНАЛ
23.09.2023, 08:23
На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами

Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.

Поліція повідомила про незаконне використання надр на одному з гірничо-збагачувальних комбінатів. Інформація оприлюднена 22 вересня на офіційному сайті Національної поліції, проте назва підприємства невідома. За даними правоохоронців, кінцевим власником комбінату є колишній підсанкційний народний депутат VII та VIII скликань.

Як встановили співробітники Нацполіції, комбінат мав ліцензію лише на видобуток залізистих кварцитів.

«Тому відходи, що утворюються в процесі збагачення корисних копалин, мали зберігатися у спеціально відведених сховищах. Однак фігуранти, не маючи відповідної ліцензії, обробляли їх, а отриманий щебінь різних фракцій реалізовували суб’єктам підприємницької діяльності», — ідеться в повідомленні.

«Встановлено, що в період 2015-2021 років незаконно було видобуто понад 20 мільйонів кубометрів корисних копалин, а сума завданих збитків становить понад 157 мільярдів гривень. У ході слідства поліцейські зібрали доказову базу, яка стала підставою для повідомлення причетним особам про підозру» — зазначили слідчі.

На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_1На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_2На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_3На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_4На Полтавському ГЗК група Ferrexpo налагодила незаконну схему з корисними копалинами_5

З інформації наданої поліцією можна зробити висновок, що йдеться про Полтавський ГЗК групи Ferrexpo олігарха-втікача Костянтина Жеваго.

Полтавський ГЗК — власник найбільших запасів залізняку в Європі та ключовий актив Ferrexpo, що котирується на Лондонській фондовій біржі. Він фокусується на виробництві якісних котунів — продукції з високою доданою вартістю. Тому ПГЗК вважається одним із найпривабливіших інвестиційних об’єктів на ринках, що розвиваються.

Читайте також:
Війна
Загарбницькі орди московитів сунуть до адміністративної межі Січеславщини. Одна з головних цілей — поклади рідкоземельних металів.
06 січня, 13:43
Світ
Президент Наїб Букеле оголосив, що для якнайшвидшої розробки корисних копалин уряд скасує чинні обмеження. Парламент готовий підтримати це.
12.12.2024, 14:55
Економіка
Посланець Сі Цзіньпіна підприємець Рен Йонґпенґ придбав «Сонячне ремесло». Це — найбільша приватна фірма із видобутку бурштину-сирцю.
10.11.2024, 10:36
Політика
Власник ОККО Віталій Антонов купує частку нафтогазовидобувної компанії Козицького
07.11.2024, 18:15
Новини
Для монополіста Нафтогаз не важливо, що написано в законі. важливо те, за що платять премію.
26.08.2024, 09:27
Світ
Вага дорогоцінного каменю оцінюється у 2492 карати. Цей алмаз видобули у Ботсвані, яка до 1970-х років була колонією Британської імперії.
25.08.2024, 10:36