Науковці виявили надзвичайне джерело водню

Землетруси можуть генерувати мільйони тонн газоподібного водню. Його давно шукають у корі для заміни викопного палива: нафти та газу.
До такого висновку на шпальтах галузевого видання Earth & Planetary Science Letters дійшли американські та французькі геологи, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Наголошено, що кварц і вода у корі, яка руйнується під час землетрусів, здатні генерувати водень.
Хімічний елемент з атомним номером 1 — водень (hydrogenium) — утворюється, коли під час руху тектонічних плит утворюється новий гірський матеріал. На цьому наполягає геолог Ніколя Лефевр з Університету Ґренобль-Альпи, якому вдалося виміряти високі концентрації водню у зразках ґрунту із Піренейських гір.
«Нова порода реагує з молекулами води глибоко в надрах землі. Вода складається із водню та кисню, як ми пам'ятаємо зі шкільних підручників. Він утворюється, перш за все, внаслідок реакції води із залізомагнієм. Для цього потрібна висока температура та тиск. Ми називаємо це явище серпентинізацією», — зауважує Ніколя Лефевр.
За минулі роки енергетичні компанії в усьому світі активно шукають поклади газоподібного водню у земній корі. Це зумовлено так званим «зеленим переходом» у виробництві енергії у зв'язку із відмовою від викопного палива, тому водень був би гарною альтернативною.
Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що «тремтіння землі» в Японії спровокувало появу затоплених у Другу світову війну кораблів. Вказана активність тектонічних плит відбувається у районі віддаленого острова Іводзіма, де 1945 року точилися жорстокі бої.
