На порозі глобальної війни: РФ і КНР разом дурять світ

Опінії
05.08.2022, 18:45
На порозі глобальної війни: РФ і КНР разом дурять світ
Фото: The Diplomat

Чи буде надавати росія військову допомогу комуністичного Китаю у разі війни за Тайвань із США? – Звісно, що буде!

Політолог, голова Центру політичних студій "Доктрина"

Але ця допомога радше існуватиме у межах символічного вияву солідарності й невеликого обсягу продуктів ВПК і військових технологій. Можливо, навіть якихось інструкторів які самим китайцям не дуже потрібні.

Чи буде КНР надавати військову допомогу РФ? – На практиці ми вже побачили що не буде: обходити санкції десь може і так, але передусім там де ризики точно не перевищують вигоди від участі в обході санкцій.

Чи буде Європа допомагати США у військових кампаніях? – Ситуація з Іраком показала: здебільшого ні, лише у випадках де європейський інтерес наявний дуже предметно, як із Лівією.

Північноатлантичний альянс це добре. Але для більшості держав це не означало щось окрім зменшення потреби самостійно організовувати оборону, координувати зовнішню політику до злиття ніхто не планує і не планував.

У цьому сенсі Україна, перед якою сильні Західного світу не брали серйозних зобов'язань (як-от перед країнами НАТО у вигляді 5 статті), якій одначе допомагають серйозно, а не просто "аби відчепилися" це унікальний приклад. Так, допомагають не так, що у нас з вами немає втрат і поганих новин.

Але відверто кажучи, могли послати на всіх етапах і до війни, і під час, і навіть сьогодні можуть. З усім тим досі підтримують, причому активно.

Створити військово-політичний блок це взагалі розкіш. Очевидно, вона не дуже працює як самостійна реальність: в усіх деталях вона тримається на здатності когось конкретного із національних урядів бути донором військ, технологій і коштів в обмін на координацію політики в його бік від слабших партнерів.

РФ трохи встигла погратися в ОДКБ, бувши донором там де могла у придушенні мітингів у Казахстані й трохи гарантуючи інтереси Вірменії. (Не визначально, бо з Карабахом ці гарантії не дуже спрацювали та на нього не поширилися).

У підсумку воюють держави, а не блоки. Блоки створюються для колективного запобігання неприємностей, а не для спільних проактивних і навіть наступальних дій.

Наступати усім доводиться в соло.

Тому повірте, кожен допис про те що Захід нас забув і не чув ніколи – наші власні таргани в голові. Якщо взагалі почали допомагати без серйозних попередніх зобов'язань перед нами, то в цьому як мінімум є велика внутрішня вартість для самого Заходу і його інтересів.

Читайте також:
Опінії
Ключові сигнали для України після виборів на росії
18 березня, 18:41
Світ
Це суверенне рішення кожної країни
16 березня, 07:19
Опінії
Соратник та однодумець Тараса Шевченка мав стратегічне бачення, яким довго нехтували як сучасники, так і нащадки. Настав час це змінити!
19 лютого, 13:28
Опінії
Жодна угода, укладена з Москвою, завжди порушувалася самою Москвою. А Україна просто може і не витримати ні «Мінська-3», ані «Стамбула-2».
18 лютого, 13:00
Війна
Падіння міжнародного авторитету США сталося не за президентства Джозефа Байдена, а значно раніше. Цей процес розпочав ще Барак Обама.
15 лютого, 12:33
Війна
Палата представників Конгресу США відхилила законопроєкт республіканців, який передбачав надання Ізраїлю 17,6 мільярда доларів.
07 лютого, 10:05