На посаду міністра освіти призначають людину, яку привів Женя з Кварталу-95

Протеже Кошового і Комарницького: хто очолить Міністерство освіти України?
Так, це правда. На посаду нового міністра освіти і науки розглядають кандидатуру нинішнього заступника міністра — Андрія Вітренка. Одночасно він є депутатом від «Слуг народу» і головою бюджетної комісії Київради.
Я можу уявити лише одну причину, чому Офіс президента лобіює цю кандидатуру, — сподівається, що Вітренко забезпечить голоси студентів на виборах через адмінресурс. Так, на гіпотетичних виборах, про які на Банковій тільки й думають, на жаль.
Чи здатен Вітренко на таке? Судіть самі, давайте згадаємо, хто це такий.
За словами джерела ZN.UA, у 2020 році в команду «слуг» його міг рекомендувати Євген Кошовий з «Кварталу 95», вони сусіди, живуть в одному будинку. На етапі виборчої кампанії лобістом Вітренка й організатором його кампанії став Денис Комарницький на прохання Миколи Тищенка. Комарницький навіть наполягав, щоб Андрія Вітренка призначили секретарем Київради. Не вийшло, однак, за інформацією того ж ZN.UA, саме так депутат від «слуг» очолив одну з найбільш «хлібних» комісій Київради.
До речі, на «плівках Комарницького» Андрій Вітренко також фігурує.
Також він активно підтримував колишнього ректора НАУ Максима Луцького та колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета (пам'ятаєте такого?). Стверджував, що студенти КПІ та НАУ (КАІ) не могли самі протестувати проти горе-міністра, що їх просто використали для політичної боротьби. Ось тут він висловлюється про могилянців:
«Бунтарські ідеї — результат фантазій політтехнологів, а не «вільнодумного» студентства».
«Не віриться, що якийсь студент самотужки спроєктував банер, самотужки його замовив, самотужки за нього заплатив, самотужки його привіз і самотужки його причепив. Усім зрозуміло, що це справа рук «дорослих»».
«Свідомі спудеї» й досі вимагають від МОН «визнати вибори» і вперто не бажають прочитати закон».
Шкарлет із Вітренком відмовлялися підписувати контракт із новообраним ректором Могилянки Сергієм Квітом, натомість моментально підписали контракт ректора з Андрієм Одарченком (Державний біотехнологічний університет). Одарченко на той час був депутатом від «слуг», а пізніше, за інформацією НАБУ, пропонував тодішньому голові Держагентства відновлення Мустафі Найєму хабар у 50 тис. доларів, а у 2024 році втік за кордон.
Попри те, що Андрій Вітренко працював у КНУ імені Шевченка, там йому теж не були раді. Студентський парламент КНУ свого часу виступив проти його призначення тимчасовим виконувачем обов’язків ректора.
Критикуючи студентів, Вітренко не гребував цитувати російські телеграм-канали. Тому не дуже дивує, що в наукових роботах на економічну тематику, де Вітренко був науковим керівником, а також у працях, написаних у співавторстві з ним, містилися російські матеріали.
Вітренко активно «інспектував» укриття в школах Києва. Думаю, тут результати говорять самі за себе.
Про результати роботи Андрія Вітренка в Міносвіти на посаді заступника міністра не можу написати — мені про них нічого не відомо.
Тож чи хороша це ідея — призначити міністром освіти протеже Кошового, Комарницького й Тищенка? Та ще й соратника Шкарлета й Луцького? Який живе у світі, де студенти можуть відстоювати свою думку лише тоді, коли їм заплатили або натиснули в деканаті? Мабуть, дуже хороша, якщо ми скучили за «славними» часами Табачника.