На ремонті аеропорту «Полтава» чиновники й підрядники вкрали 5,8 мільйонів

ПОЛТАВА
07.04.2020, 12:45
На ремонті аеропорту «Полтава» чиновники й підрядники вкрали 5,8 мільйонів
Фото: Полтавська ОДА

СБУ виявила нанесення чиновниками Полтавської ОДА мільйонних збитків бюджету під час виконання будівельних робіт аеропорту «Полтава».

Оперативники виявили, що менеджмент комерційної компанії під час освоєння бюджетних коштів не сплатив мільйонні  податки. Державі нанесено збитків на суму понад 5,8 мільйонів гривень.

Нагадаємо, компанія «Центр-Буд» виграла тендер Департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА на ремонт будівлі Міжнародного аеропорту «Полтава». Вартість робіт — 25 млн 650 тис. грн. Згодом Департамент уклав з компанією «Центр-Буд» договір на додаткові роботи вартістю 12,3 млн грн».

«У  ході досудового слідства встановлено, що менеджмент комерційної структури лише частково виконав будівельні роботи за кошти обласного бюджету. Бізнесмен підготував акти виконаних робіт, до яких вніс недостовірні дані, зокрема щодо капітального ремонту будівлі аеропорту «Полтава». Частина робіт фактично не виконувалась. Колишні посадовці облдержадміністрації, які діяли у змові з комерсантом, прийняли та оплатили в повному обсязі фіктивні акти», — повідомляє пресслужба СБУ.

У ході слідчих дій основному фігуранту кримінального провадження, колишньому директору будівельної фірми, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття оборудки проводилися під процесуальним керівництвом прокуратури Полтавської області за активного сприяння керівництва Полтавської облдержадміністрації.

Пасажирських авіарейсів з аеропорту «Полтава» в 2020 році не буде. Про це 1 січня повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Перший рейс із аеропорту Полтави до Шарм-ель-Шейху відбувся в березні 2019-го. Останній – 20 липня торік у Туреччину. Після цього компанія «SkyUp» відмовилась користуватися злітною полосою аеропорту через її аварійний стан.

На відбудову аеропорту «Полтава» за минулі два роки з обласного бюджету виділили 70,5 млн грн.

За словами Синєгубова, щоб повністю добудувати аеропорт, потрібно витратити від 200 до 600 млн грн. Тільки на ремонт огорожі аеропорту потрібно 40 млн грн.

Читайте також:
Кримінал
Йому загрожує до 12 років позбавлення волі в одній справі і ще до 12 років в іншій.
вчора, 16:38
Політика
Ухилянти несуть «повз касу» до 2 мільярдів доларів на рік, — Дмитро Наталуха
вчора, 10:24
Кримінал
Йдеться про власника групи компаній «Альтіс» Олександра Глімбовського.
19 липня, 18:29
Кримінал
СБУ проводило обшуки у будівлі міської ради. На місці працював відділ боротьби з корупцією.
19 липня, 17:13
Політика
Нещадна боротьба з корупцією, розгорнута в Україні в 2015 році, за 9 років коштувала платникам податків, щонайменше, 20 млрд грн
19 липня, 10:37
Політика
Журналісти знайшли земельну ділянку, придбану фірмою сина Гладковського у поселенні La Zagaleta
19 липня, 09:35