На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН

ІСТОРІЯ
21.10.2020, 10:27
На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН
Фото: Facebook

У селі Жизномир небайдужі активісти Тернопільської області вшанували свого земляка і борця за волю України Олексія Бабія.

Він — учасник Похідних Груп ОУН на Полтавщині та Харківщині, а згодом був стрільцем у лавах Української Дивізії "Галичина".

Таку інформацію з місця події вранці 21 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив громадсько-політичний діяч Богдан Червак.

За його словами, ініціаторами встановлення бронзової меморіальної таблички є місцеві мешканці, яким фінансово допомогли районна та міська ради Бучача.

«Олекса Бабій відомий під псевдо "Білий" і "Арієць". Він був бойовим командиром відділів ОУН на Волині, а загинув вже як вояк дивізії "Галичина" у битві під Бродами в 1944 році. Похований біля села Гута-Пеняцька Львівської області», — написав Богдан Червак.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Марія Капніст із роду отамана Сірка показала окупантам, що таке сила українського духу
23 березня, 11:24
Опінії
А втім, це людина, яка фактично припинила Руїну
21 березня, 16:00
Мистецтво
До річниці від Дня народження величної українки. Її творчість сповнена національним духом, мудрості та любові до життя і рідного краю.
25 лютого, 17:52
Війна
Чеченець Іса Мунаєв — нескорений борець із московією, що загинув за вільну Україну
01 лютого, 19:35
Мистецтво
До 125-річчя від дня народження поета, письменника та перекладач Володимира Сосюри
06 січня, 21:05
Історія
Український Мойсей... Він був справжнім титаном духу, думки та Чину, прикладом для наслідування сучасниками й наступниками.
30.12.2022, 18:12