На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН

ІСТОРІЯ
21 жовтня, 10:27
На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН
Фото: Facebook

У селі Жизномир небайдужі активісти Тернопільської області вшанували свого земляка і борця за волю України Олексія Бабія.

Він — учасник Похідних Груп ОУН на Полтавщині та Харківщині, а згодом був стрільцем у лавах Української Дивізії "Галичина".

Таку інформацію з місця події вранці 21 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив громадсько-політичний діяч Богдан Червак.

За його словами, ініціаторами встановлення бронзової меморіальної таблички є місцеві мешканці, яким фінансово допомогли районна та міська ради Бучача.

«Олекса Бабій відомий під псевдо "Білий" і "Арієць". Він був бойовим командиром відділів ОУН на Волині, а загинув вже як вояк дивізії "Галичина" у битві під Бродами в 1944 році. Похований біля села Гута-Пеняцька Львівської області», — написав Богдан Червак.

Читайте також:
Історик зробив багато для збереження української минувшини та зумів дожити до незалежності України.
21 листопада, 17:54
У зв'язку з посиленням карантинних обмежень музейні працівники вирішили оживити образ прозаїка і драматурга Панаса Мирного.
14 листопада, 15:44
Його боялися та ненавиділи вороги України. За ним йшли сотні тисяч юнаків і юнок, бо його клич будив приспану мільйонну націю до бою.
15 жовтня, 15:09
На півночі тривають "незворотні процеси". Ми ж зостаємося в ізоляції — жодних кодів комунікації з новою Білоруссю у нас нема.
09 жовтня, 09:32
Михайло Рудинський здійснив неоціненний внесок у питання дослідження історії Полтави.
29 серпня, 20:59
Він був не лише майстром спорту з вільної боротьби, але й відданим сином гордого аварського народу, яким його і пам’ятатимуть.
03 липня, 15:49