На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН

ІСТОРІЯ
21.10.2020, 10:27
На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН
Фото: Facebook

У селі Жизномир небайдужі активісти Тернопільської області вшанували свого земляка і борця за волю України Олексія Бабія.

Він — учасник Похідних Груп ОУН на Полтавщині та Харківщині, а згодом був стрільцем у лавах Української Дивізії "Галичина".

Таку інформацію з місця події вранці 21 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив громадсько-політичний діяч Богдан Червак.

За його словами, ініціаторами встановлення бронзової меморіальної таблички є місцеві мешканці, яким фінансово допомогли районна та міська ради Бучача.

«Олекса Бабій відомий під псевдо "Білий" і "Арієць". Він був бойовим командиром відділів ОУН на Волині, а загинув вже як вояк дивізії "Галичина" у битві під Бродами в 1944 році. Похований біля села Гута-Пеняцька Львівської області», — написав Богдан Червак.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Він пішов із життя у злиднях, без сім'ї, у маленькій кімнатці серед книг. Але, коли несли труну на руках, за нею йшло двадцять тисяч осіб.
вчора, 14:54
Історія
Від Поділля до Персії: архітектурна одіссея Городецького.
04 червня, 10:21
Історія
Перший олігарх України: доля мецената, міністра і політв’язня Терещенка.
03 червня, 11:07
Історія
Любомир Гузар був одним із найзначніших та найбільш шанованих моральних авторитетів останніх десятиліть.
31 травня, 07:36
Війна
Бусоліст із позивним «Сніг»: точний приціл артилерії на Запорізькому напрямку.
28 травня, 09:44
Історія
Монарх і поет: голос із глибини віків.
21 травня, 10:46