На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН

ІСТОРІЯ
21.10.2020, 10:27
На Тернопільщині відкрили пам'ятну дошку бійцю ОУН
Фото: Facebook

У селі Жизномир небайдужі активісти Тернопільської області вшанували свого земляка і борця за волю України Олексія Бабія.

Він — учасник Похідних Груп ОУН на Полтавщині та Харківщині, а згодом був стрільцем у лавах Української Дивізії "Галичина".

Таку інформацію з місця події вранці 21 жовтня на своїй сторінці у Facebook оприлюднив громадсько-політичний діяч Богдан Червак.

За його словами, ініціаторами встановлення бронзової меморіальної таблички є місцеві мешканці, яким фінансово допомогли районна та міська ради Бучача.

«Олекса Бабій відомий під псевдо "Білий" і "Арієць". Він був бойовим командиром відділів ОУН на Волині, а загинув вже як вояк дивізії "Галичина" у битві під Бродами в 1944 році. Похований біля села Гута-Пеняцька Львівської області», — написав Богдан Червак.

Читайте також:
Діти та внуки людини, яка послала на смерть воїна УПА у 1987 році – досі працюють в українських судах. А сам він – адвокатствує.
27 квітня, 12:55
Він був бісів геній, котрого у 1938 році, власна країна за доносом арештувала, під час допитів поламала йому щелепу графіном
12 квітня, 13:40
Війни мають вести воїни.
11 березня, 15:11
Ветеран національно-визвольних змагань України розповів про підпілля, совєтські концтабори і подальшу боротьбу українців.
14 лютого, 17:07
Ще одним сусідом Путіна в його іншій – тель-авівській резиденції є президент Євроазійського єврейського конгресу Олександр Машкевич.
14 лютого, 14:16
до 70-річчя О.Ф.Бєлова
04 лютого, 10:50