На тимчасово окупованій Кубані знищено літак групи «русскіє вітязі»

ВІЙНА
24 травня, 18:06
На тимчасово окупованій Кубані знищено літак групи «русскіє вітязі»

У результаті української далекобійної атаки у ворога мінус мінімум три винищувачі, один з яких належав пілотажній групі «русскіє вітязі»

У ніч на 19 травня українські дрони успішно атакували російський аеродром у станиці Кущівська Краснодарського краю. Він знаходиться у 250 км від лінії фронту і хоча є навчально-тренувальною 195-ю авіабазою, там тепер базується бойова фронтова авіація, включно із бомбардувальниками Су-34.

Про це повідомляє Defense Express.

Але тепер з'явились якісні супутникові знімки, опубліковані «Радіо Свобода», на яких вже зафіксовано результат цієї атаки. На них зафіксовано пошкодженими літаки, які були ідентифіковані, як фронтовий бомбардувальник Су-34 та винищувачі Су-27 та Су-30. При цьому знімок був зроблений 23 травня, тобто через чотири днів після удару і ще частину пошкоджених машин ворог міг вже просто прибрати.

Але додаткову увагу можливо приділити літаку, який позначений, як Су-27. Бо він має стандартне забарвлення у кольорах пілотажної групи «русскіє вітязі». 

На тимчасово окупованій Кубані знищено літак групи «русскіє вітязі»_1

Ця група дійсно експлуатує Су-27, при цьому, як чотири одномісні Су-27П, так і два двомісні Су-27УБ. Але у 2016 році «русскіє вітязі» отримали вісім Су-30СМ. Водночас з переліку «підозрюваних» їх можливо виключити, бо ті мають характерне переднє горизонтальне оперення.

На тимчасово окупованій Кубані знищено літак групи «русскіє вітязі»_3

Су-30СМ пілотажної групи «русскіє вітязі»

Але на них вони політали не так і довго, бо з 2019 року вони почали пересідати на Су-35, який на супутникових знімках буде виглядати так саме, як і Су-27П.

На тимчасово окупованій Кубані знищено літак групи «русскіє вітязі»_5

Су-35 пілотажної групи «русскіє вітязі»

Тому питання ідентифікації залишаємо за дужками до появи додаткової інформації. Але сам факт появи на бойовій авіабазі одного літака пілотажної групи - вкрай цікавий. І може натякати на те, що з винищувачами у РФ не все так ідеалізовано, як вони намагаються показати.

А ще один факт, що у РФ точно не все добре у так званих "ВКС" це те, що взагалі цей удар виявився результативним і обійшовся ворогу, як мінімум, у три літаки. При цьому він не був для нього несподіваним. Бо ще 27 квітня цю саму авіабазу "Кущевская" потрапила під удар українських дронів. Тоді, як мінімум, вдалось знищили склад з УМПК.

І попри наявний досвід, вже 19 травня на цей самий аеродром прилітає нова партія українських дронів і робить це більш ніж успішно. Тобто попри загрозу ворог не зміг його прикрити засобами ППО. А це вже дуже цікавий можливий маркер. Особливо на фоні знищення російських С-400 у прифронтовій зоні ATACMS.

Читайте також:
Війна
Генштаб заявив про черговий удар по С-300 та С-400
12 червня, 15:42
Війна
Ця атака - планова робота української розвідки та успішне застосування удосконалених вітчизняних засобів
08 червня, 12:41
Історія
25 тисяч українських жовнірів змусили відступити 100-тисячну польську армаду на Захід. Усе могло б бути інакше, якби не технічні нюанси...
07 червня, 13:41
Війна
Спецпідрозділ ГУР зміг завдати руйнівного вогневого ураження після прориву лінії оборонних загороджень окупантів у чорноморській акваторії
06 червня, 11:50
Війна
Наразі точність ураження цілей дорозвідується.
31 травня, 10:17
Війна
За попередніми даними, знищено два швидкісних транспортно-десантних катери КС-701 «Тунець»
30 травня, 10:30