На Вінниччині варвари з Московського патріархату знищили 300-літній козацький храм

КРИМІНАЛ
04 березня, 15:50
Стара Покровська церква
Стара Покровська церква
Фото: parafia.org.ua

Покровська «козацька» дерев'яна церква в селі Лозова Шаргородського району мала статус пам’ятки національного значення.

Парафіяни УПЦ МП розібрали Покровську «козацьку» дерев'яну церкву в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках.

Про це повідомляє видання «Релігія в Україні».

«Тепер на місці пам'ятки національного значення – дерев'яної церкви часів Семена Палія та Івана Мазепи стоїть новобудова, збудована вірними Московського патріархату», – йдеться у повідомленні. Зазначається, що козацький храм мав статус пам’ятки національного значення.

«Красуня та берегиня духу свободи України проіснувала 314 років такою, як на 1 фото. Потім – руйнація, будівельні ліси й нова «репліка» - останні 4 фото», – пише у Фейсбуці Наталія Пудайло зі спільноти «Подільські мандри».

«Чорна звістка з Лозової: там нещодавно знищили Церкву Покрови 1702 року», – повідомляє екс-голова Ради у справах релігій при Кабінеті міністрів України Арсен Зінченко.


«Кожну лекцію, кожен виступ про національну архітектуру 18 ст. я починав згадуючи цю невеличку, але особливу церковцю. Тепер - пустка! Хто ми тепер без неї?», – коментує факт руйнування церкви Зінченко.

«Ми прибули до Лозової в той час, коли стара Покровська церква перестала існувати, бачили як знищують колоди зі старої церкви. Коли розбирають старі зруби з метою їх перезібрати – їх маркують, роблять карту понівеченого – ми цього теж не побачили...Також не відома доля старого іконостасу, живий, чи вже знищений», – йдеться на сторінці«Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина».

Нагадаємо, ми раніше повідомляли, що у торгівлі військовою зброєю, вивезеною із зони проведення операції Об'єднаних сил підозрюється раніше судимий настоятель церкви УПЦ МП на Рівненщині.

Ми також повідомляли, що українці схвалюють діяльність усіх традиційних церков, крім Московського патріархату.

Читайте також:
Нацполіція закупить електросамокати, гіроскутери та моноколеса
26 листопада, 16:45
Нетверезий оперуповноважений Шевченківського ВП ГУНП Львівщини Дмитро-Сергій Сетдеков відмовився від тесту на алкоголь.
26 листопада, 12:15
Служба безпеки України викрила іноземного пропагандиста на спробі створення у Чернігові місцевого осередку агітаторів агресивної війни.
25 листопада, 17:40
Правоохоронця, який спричинив ДТП у Львові, буде звільнено
25 листопада, 14:30