Набрав чинності закон про масове тестування на коронавірус

19 травня, 19:37
Набрав чинності закон про масове тестування на коронавірус
Фото: pravda.com.ua

Відтепер обов'язкове тестування мають проходити медпрацівники та поліціянти, задіяні в заходах з недопущенням поширення COVID-19.

У вівторок, 19 травня, набув чинності закон, яким передбачено масове тестування на коронавірус. Закон сьогодні був опублікований в офіційному урядовому виданні «Голос України».

Передбачено, що тестування буде обов'язковим для осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу, і осіб, які контактували з хворими.

«Закон набирає чинності з дня його опублікування. Він діє протягом терміну дії карантину та обмежувальних заходів, введених Кабінетом міністрів України в порядку, встановленому законом, і протягом двох місяців з моменту їх скасування», – зазначено в документі.

Відтепер в Україні повинні будуть проходити регулярне тестування медичні та інші працівники, які працюють в установах охорони здоров'я, що надають допомогу хворим коронавірусом, а також особи, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, зокрема, працівники Національної поліції та Національної гвардії, незалежно від того, контактували вони з хворим чи ні.

Документ передбачає, що особи, які через проведення заходів з недопущення розповсюдження коронавірусу були змушені піти на самоізоляцію, або знаходяться в медустановах, будуть отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Медпрацівники, які через коронавірус лежать у лікарні або знаходяться на самоізоляції, згідно з законом відтепер мають отримувати допомогу в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу.

Читайте також:
Визволяти окупований Крим, а також деякі райони Донецької та Луганської області "гарант" пропонує виключно шляхом переговорів.
15 вересня, 13:11
Упродовж карантину кілька тисяч громадян Фінляндії зголосилися поповнити лав сил оборони країни.
29 травня, 12:24
Почастішали випадки використання хакерами теми коронавірусу для проведення кібератак.
18 березня, 12:02
Система охорони газових об’єктів і досі провокує на низку питань.
13 січня, 11:02
Біловезька сільська рада ухвалила рішення про передачу землі під храмом святого Олександра Новгородського громаді ПЦУ.
11:37