НАБУ і САП завершили розслідування щодо «слуги урода» Андрія Клочка

КРИМІНАЛ
12 червня, 18:33
НАБУ і САП завершили розслідування щодо «слуги урода» Андрія Клочка

За даними слідства, у 2020-2021 роках депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідувати справу за підозрою народного депутата у незаконному збагаченні на 11 млн грн.

Про це повідомили у пресслужбах органів.

Прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно народного депутата, який підозрюється у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн.

Наразі за дорученням прокурора САП детективи НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за сприяння НАЗК, встановлено, що у 2020-2021 роках народний депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн – 5 квартир у м. Києві, 3 земельні ділянки на Київщині, 2 нежитлові приміщення, а також автомобілі Tesla та Mersedes-Benz. Переважну частину набутого майна депутат оформив на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі.

НАБУ і САП завершили розслідування щодо «слуги урода» Андрія Клочка_1

Проте з’ясувалося, що ані офіційного доходу та заощаджень його та дружини за цей період, ані доходів його родичів не було достатньо для придбання цього майна. Різниця між вартістю придбаного майна та коштів нардепа становить 11 млн грн.

Дії народного депутата кваліфіковані за ст. 368-5 КК України.


Як відомо, під час парламентських виборів 2019 року Андрій Клочко був №83 у списку партії «Слуга народу». У складі ВРУ він є головою Комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Пізніше стало відомо, що голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запропонував народним депутатам взяти на поруки «слугу» Андрія Клочка, підозрюваного в незаконному збагаченні.

Арахамія у робочому чаті запропонував депутатам взяти підозрюваного Клочка на поруки. Відповідну заяву він завантажив у систему електронного документообігу (СЕДО).

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Активи Медведчука двічі присвоїв пов’язаний із Татаровим бізнесмен
09:03
Кримінал
НАБУ і САП викрили «Слугу народу» Задорожнього на відкаті у 3,4 млн ₴. Раніше він працював в івент-агенції GB Event by Kvartal 95
вчора, 19:42
Кримінал
Він не вніс до декларації відпочинок на Мальдівах за 500 000 грн та купівлю корпоративних прав на 4,8 млн гривень.
вчора, 16:17
Політика
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів.
12 липня, 15:46