НАБУ оголосило підозру ексголові «Нафтогазу» Коболєву

КРИМІНАЛ
19 січня, 12:10
НАБУ оголосило підозру ексголові «Нафтогазу» Коболєву

Його звинувачують у розкраданні 229 мільйонів гривень

19 січня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву, який зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Йому інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу САП.
 
У 2018 році голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.  
 
Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США.

При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік.

У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.  
 
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.


Останній Бастіон впродовж 8 років розповідає про численні факти корупції в НАК "Нафтогаз України" та його дочірніх підприємствах.

Корупція, нераціональне використання бюджетних коштів, розкрадання, виплати захмарних премій - все це відбувається роками ! Але ні попередня, ні нинішня влада нічого не зробили, щоб назавжди викорінити це ганебне явище.

Ба більше, Служба Безпеки України (під керівництвом лейтенанта Баканова) приховувала результати аудиту Нафтогазу та Укргазвидобування... бо головне у результаті слідства не вийти на самих себе.

Читайте також:
Виміри
Як вдається командиру тилової військової частини Ігорю Іванченку уникати відповідальності за корупцію ?
22 березня, 19:05
Політика
Гео Лерос звинуватив Зеленського та Єрмака у розкраданнях під час оборонних закупівель
22 березня, 13:00
Кримінал
Бородянка потерпає від схем родини Остапченків
21 березня, 10:55
Опінії
Міністр енергетики Галущенко погрожує журналістам органами, що відповідають за нацбезпеку і контррозвідку.
20 березня, 10:05
Політика
Підрядники Міноборони перепродують картоплю та яблука для ЗСУ вдвічі дорожче закупівельних цін
17 березня, 15:40
Опінії
Дуже цікава тиша серед бідось про залишення Коболєва на свободі.
17 березня, 08:55