НАБУ працює на користь Коломойського, – ЗМІ

УКРАЇНА
09.10.2019, 13:55

Національне антикорупційне бюро України змінило курс після обрання президентом Володимира Зеленського й активно захищає інтереси олігарха Ігоря Коломойського: всі пов’язані з ним старі справи забуті, а причин для порушення нових не помічають.

Про це йдеться в матеріалі видання «Обозреватель» «Вибір Ситника: НАБУ втягується в олігархічні розборки на очах у МВФ».

Як стверджують журналісти, точкою відліку нового курсу НАБУ була зустріч його директора з майбутнім главою Офісу президента Андрієм Богданом 3 квітня 2019 року, тобто відразу після 1-го туру виборів. Після цього у НАБУ «забули» про справи, де фігурував Коломойський.

Як приклад автор матеріалу наводить ситуацію в державній компанії «Центренерго», де люди Коломойського впровадили корупційну схему, в результаті якої державі наносяться мільярдні збитки. Але цього в НАБУ «не помічають».

«Наприклад, незважаючи на скандальний резонанс, відмовляється розслідувати ситуацію з держкомпанією "Центренерго", яка закуповує вугілля (в тому числі й російське) в афільованих з Коломойським структур на 40% дорожче, ніж при розрахунку за формулою "Роттердам+", а продає електроенергію його підприємствам за заниженою вартістю, заробивши збитки в 1,2 млрд гривень», – йдеться у матеріалі.

У той же час, автор звернув увагу на різку активізацію НАБУ у справі щодо «Роттердам+», проти якого активно виступав Коломойський, який втратив значну частину прибутку від введення формульного ціноутворення.

Нагадаємо, що згідно з соціологічними дослідженнями, проведеними влітку минулого року на замовлення Міжнародного республіканського інституту, очільник НАБУ Артем Ситник зайняв третє місце у антирейтингу суспільної недовіри.

Також Ситник у 2016 році відзначився втручанням у президентські вибори США на користь Гілларі Клінтон, а саме передачею її штабу інформації, яка була у розпорядженні НАБУ.