НАБУ провело обшук у будинку цивільної дружини нардепа Сергія Шахова

ПОЛІТИКА
05.11.2021, 10:40
Колаж
Колаж

Обшук проводився в рамках кримінального провадження що розслідується з травня 2021 року.

Детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшуки в помешканні, яке належить цивільній дружині народного депутата з групи «Довіра» Сергія Шахова. За даними джерел «Схем» (проекту Радіо Свобода) у НАБУ, обшук відбувся 20 жовтня, але відомо про це стало тільки зараз.

Йдеться про двоповерховий будинок у котеджному містечку «Сонячна долина» під Києвом площею 600 квадратних метрів. Як встановили раніше «Схеми», нардеп не зазначив його в своїй декларації – як і інше майно, записане на його цивільну дружину Інну Журбу. Зокрема, ще одний котедж під Києвом, квартири та паркомісця в центрі столиці, земельні ділянки та низка компаній.

За даними джерел «Схем», в момент проведення обшуку Шахов перебував у помешканні.

Підставою для проведення слідчих дій стало кримінальне провадження, яке в НАБУ відкрили після виходу розслідування «Схем». Журналісти виявили котеджі під Києвом, квартири та паркомісця в центрі столиці, земельні ділянки і частки в статутних капіталах низки компаній, записані на цивільну дружину депутата Шахова, про яку він не згадує в звітності.

«5 травня генеральний прокурор внесла відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2. ст. 366-2 КК України. Щодо депутата зареєстроване кримінальне провадження за фактом ймовірного недекларування ним особи, яка має ознаки члена його сім’ї, та належних їй активів», – повідомили тоді в НАБУ.

Максимальна санкція статті, за якою відкрито це провадження, передбачає обмеження волі строком до двох років із забороною обіймати певні посади протягом трьох років.

Сергій Шахов у відповідь на запитання журналістів заявляв:

«А з чого ви взяли, що я повинен декларувати те, з ким я не маю стосунків?» і порадив «не лізти в чужу білизну».

Відкриття кримінального провадження депутат прокоментував так:

«На мене відкривали (провадження – ред.) і Янукович, і Єфремов, і всі, хто переслідували. Сьогодні йде, можливо, політичне переслідування».

Раніше журналісти за допомогою спільних із Шаховим світлин у соцмережах вдалося встановити ім’я цивільної дружини депутата – Інни Журби. Вона була на кількох фотографіях, які публікував сам депутат.

Як з’ясували журналісти, на Інну Журбу записано маєток у котеджному містечку на Київщині «Сонячна долина» площею понад 600 квадратних метрів. Його адреса фігурувала у новинах про хворобу депутата Шахова у березні минулого року.

«Саме тут, у Романкові, проживає народний депутат, який першим серед українських парламентарів захворів на коронавірус», – йшлося у довідці начальника Обухівського відділу поліції, опублікованій у ЗМІ.

Пізніше про цивільну дружину публічно розповів сам Шахов:

«Питання в тому, що захворіла моя дружина – так, дійсно, є підтвердження тестів – чекаю на офіційні папери про те, що захворіла дружина».

Згодом в іншому інтерв’ю депутат зауважив, що дружина «хворіла всього-на-всього два дні».

При цьому, зауважують журналісти, у розділі «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» в декларації народного депутата Сергія Шахова за 2020 рік, як і в попередні роки, відомості про його цивільну дружину відсутні. І, відповідно, у звітності немає інформації про її грошові активи, доходи і майно – зокрема, згаданого будинку у «Сонячній долині».

За даними реєстру речових прав на нерухоме майно, Інна Журба володіє у цьому містечку ще одним великим котеджем – площею 1330 квадратних метрів.

Також у неї у власності 27 земельних ділянок на Київщині загальною площею майже 113 гектарів.

Як з’ясували журналісти, у травні 2020-го Інна Журба також стала власницею 8 квартир і 8 паркомісць в елітній багатоповерхівці на Печерську.

НАБУ провело обшук у будинку цивільної дружини нардепа Сергія Шахова_1

Згідно з реєстром юридичних осіб, Журба раніше була власницею у кількох компаніях і досі співволодіє низкою фірм.

НАБУ провело обшук у будинку цивільної дружини нардепа Сергія Шахова_2

Журналісти звернулися до Інни Журби з проханням про коментар та передали письмові запитання. На момент публікації відповіді не надійшли.

Наприкінці 2020 року Конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за внесення неправдивих відомостей у декларації.

Згодом народні депутати, в тому числі й Сергій Шахов, проголосували за нове законодавство, яке, за оцінками фахівців з питань протидії корупції, передбачає значно м’якше покарання за неправдиві відомості в деклараціях.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
БЕБ дробить закупівлі заради "своїх" підрядників
27 січня, 15:35
Він вимагав гроші у підприємців
25 січня, 14:28
Як Микола Різник прихистив у себе сумнівного підрядника
24 січня, 10:35
Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України придбав квартиру за 3,54 млн гривень
21 січня, 18:10
НАЗК, перевіряючи декларації чиновника, виявило недостовірні відомості. Але в НАБУ складу злочину не знайшли.
18 січня, 16:28
На військових вантажівках «КрАЗ» почав заробляти завод голови оборонного комітету ВР від «Слуги народу»
18 січня, 15:35