НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові ДФС України

КРИМІНАЛ
18.10.2022, 14:25
Роман Насіров у суді 2017 року
Роман Насіров у суді 2017 року
Фото: Getty Images

Ексголову ДФС та власника агрохолдингу викрили на махінаціях із відшкодуванням 3,2 млрд грн ПДВ

Вчора НАБУ та САП повідомили колишньому голові Державної фіскальної служби України та його пособнику (раднику) про підозру в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу.

За офіційним курсом НБУ на момент вчинення злочину це понад 722 млн грн.

Дії експосадовця та його пособника кваліфікували за ч.4 ст. 368 КК України. Про підозру у підкупі також повідомили і власнику агрохолдингу (ч.4 ст. 369 КК України). Оскільки місцезнаходження його не встановлено, про підозру йому повідомили заочно (в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України).

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у 5,5 млн дол. США за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр.

«Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту.

Варто зауважити, що головою ДФС у 2015-2017 роках був Роман Насіров.

НАБУ та САП заявили, що мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

Збір доказової бази потребував значної комунікації з компетентними органами інших держав, яку детективи НАБУ розпочали ще 2017 року і здійснюють дотепер.

Окрім викритих епізодів, ексголова ДФС із 2017 року є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення низки безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами компаніям, задіяних у так званій «газовій схемі», організатором якої вважають колишнього народного депутата України.

Відповідну справу слухають у ВАКС. 

НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові ДФС України_1
НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові ДФС України_3

Що ж до власника агрохолдингу, то наразі він є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».

НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові ДФС України_5

Видання "Слово і Діло" зазначає, що ВАКС визнав неповажною причину неявки Насірова на засідання, де його звинувачують у завданні понад 2 млрд. збитків державі. За версією звинувачення він надавав розстрочки компаніям колишнього народного депутата Олександра Онищенка і вони не платили ренту за користування надрами. Самого Бахматюка підозрюють в організації заволодіння понад 1,2 млрд грн. рефінансування Національного банку через його VAB банк. Йому нещодавно призначили безоплатних захисників.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Олександра Лисюка визнали винним у вимаганні неправомірної вигоди у сумі понад 565 тисяч гривень за винесення рішень у цивільних справах
вчора, 12:09
Кримінал
Справи Олексія Басана та Миколи Різника вже розглядаються судами. Корупційну справу Головка-Пісоцького продовжує розслідувати НАБУ
24 березня, 15:10
Опінії
Висунули, але всунути тепер буде важко, бо фігурант на прізвисько "Труфальдіно" знаходиться у Монако.
24 березня, 09:15
Виміри
Як вдається командиру тилової військової частини Ігорю Іванченку уникати відповідальності за корупцію ?
22 березня, 19:05
Політика
Гео Лерос звинуватив Зеленського та Єрмака у розкраданнях під час оборонних закупівель
22 березня, 13:00
Кримінал
Бородянка потерпає від схем родини Остапченків
21 березня, 10:55