НАБУ завершило розслідуваня у справі Гладковського-молодшого

КРИМІНАЛ
28 лютого, 16:09
НАБУ завершило розслідуваня у справі Гладковського-молодшого

Гладковського та ексгендиректорів «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» підозрюють у зловживаннях на майже 13 млн грн.

НАБУ і САП завершили розслідування справи за підозрою сина колишнього першого заступника секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря та колишнього генерального директора державної компанії «Укрспецекспорт», ексгендиректора «Укроборонпрому» Павла Букіна у зловживаннях на майже 13 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«27 лютого 2024 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього генерального директора ДК «Укрспецекспорт» та особи, близький родич якої обіймав посаду в Раді національної безпеки і оборони України, злочинні дії яких завдали ДК «Укрспецекспорт» (що входить до сфери управління державного концерну «Укроборонпром») збитків на майже 13 млн грн. На сьогодні за дорученням прокурора САП детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Гладковському-молодшому і ексгендиректору «Укрспецекспорту» Павлу Букіну. Слідство встановило, що колишній керівник ДК «Укрспецекспорт», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав договір із компанією, підконтрольною сину експершого заступника секретаря РНБО, про придбання бортового радіоелектронного обладнання (висотомірів) за цінами, умисно завищеними майже у 7 разів (близько 450 тисяч доларів).

Після отримання відповідей на запити про міжнародну-правову допомогу від компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратах та Особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконг детективам вдалося підтвердити реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їх посадових осіб.

6 жовтня 2023 року НАБУ і САП повідомили учасникам злочину про підозру (ч. 2 ст. 364 КК України). Оскільки вказані особи перебувають за межами України про підозру їм повідомили у порядку статті 135 КПК України.

Слідство у кримінальному провадженні детективи розпочали на підставі матеріалів журналістського розслідування. 

Нагадаємо, що син експершого заступника секретаря РНБО України є учасником ще одного кримінального провадження щодо одержання 950 тис.грн неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення керівником ДК «Укрспецекспорт». Ця справа наразі слухається у суді.

Раніше Вищий антикорупційний суд повторно заочно заарештував Гладковського-молодшого.

Читайте також:
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
15:05
Політика
Українські транспортні компанії просять звернути увагу на активізацію Тищенка, який хоче повернути корупційні схеми на кордоні
10:41
Позиція
Поліція та міська рада не реагують на протизаконну діяльність «благодійників» Мамая та чиновників міської ради.
вчора, 16:55
Політика
Елітні автомобілі, катер та нерухомість. Що ще приховує династія Пащенко з Укроборонпрому?
вчора, 11:30